Новини / Аналітика     12 листопада 2023 19:17

На українському ринку падають ціни на тепличний томат

Наразі українські тепличні комбінати відвантажують томати в середньому на 10% дешевше, ніж в аналогічний торішній період

Українські виробники змушені знижувати ціни на томати навіть в умовах помітного скорочення пропозиції даної продукції з місцевих тепличних комбінатів, повідомляють аналітики проєкту EastFruit.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За словами учасників ринку, подорожчання томата, зафіксоване попереднього тижня, вкрай негативно позначилося на темпах збуту в цьому сегменті. Це згодом призвело до скупчення на складах продукції, якість якої стрімко погіршується.

Нині реалізація основних обсягів тепличного томата здійснюється в межах 45-60 грн/кг, що в середньому на 18% дешевше, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Зауважується, що головною причиною негативного цінового тренду в сегменті тепличних томатів виробники називають різке зниження попиту на цю продукцію, а також якість пропонованого томата.

Цього тижня більшість представників тепличних комбінатів повідомили про швидке завершення сезону місцевого тепличного томата. Так, у низці стаціонарних комбінатів уже проводять зачистки й пропонують до продажу залишкові партії томатів, якість яких оцінюють як нижчу за середню, — додають аналітики.

Наразі українські тепличні комбінати відвантажують томати в середньому на 10% дешевше, ніж в аналогічний торішній період. Однак більшість представників тепличних комбінатів не виключають подальшого цінового зниження. За словами виробників, за збереження поточних темпів збуту вони будуть змушені знову поступатися в ціні, щоб не допустити скупчення нереалізованої продукції на складах.

Нагадаємо, помідори — теплолюбні рослини, тому успішність вирощування у відкритому ґрунті буде прямо залежати від кліматичних умов — чим тепліше буде погода влітку, тим більший урожай Ви отримаєте і тим менше рослини будуть схильні до різних захворювань.

Компанія “Вітмарк” цього року закупила томатозбиральні комбайни та обладнання для переробки, висадила в Біляївській громаді над Одещині 450 га томатів. А 18 серпня почала перший збір сировини.

Власники ТМ “Чумак” розглядають декілька населених пунктів на Одещині для будівництва нового заводу з переробки томатів. Найбільше представників виробника турбує питання налагодження вирощування в радіусі 100 км від майбутнього заводу мінімум 1200 га помідорів.

З початку 2023 року обсяг експорту томатів із Туреччини становив 325,24 тис. т на суму майже $327 млн.

В Україні цього року очікується значно більший врожай овочів. Доступ до українського продукту повинен зрости.

Цього року аграрії планують збільшити посівні площі під цибулю, моркву та інші овочі.  У Мінагрополітики вважають, що ціни на них знижуватимуться з появою нового врожаю.

За прогнозами ж експертів, найближчим часом в Україні очікується дефіцит овочів та підвищення цін на молочні та м’ясні продукти. Ближче до літа ціни на деякі товари знизяться та стабілізуються, а на деякі варто очікувати підвищення через ціни на енергоносії.

У 2023 році обсяги виробництва томатів на заході країни повернулося на довоєнний рівень, свідчать дані аналітики львівського гуртового ринку “Шувар”, повідомляє пресслужба ринку.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі