Новини    26 квітня 2023 12:18

Коли і як правильно садити помідори (відео)


Помідори — теплолюбні рослини, тому успішність вирощування у відкритому ґрунті буде прямо залежати від кліматичних умов — чим тепліше буде погода влітку, тим більший урожай Ви отримаєте і тим менше рослини будуть схильні до різних захворювань.

Про це пише видання “Сільське господарство і садівництво“.

Посадка помідор у відкритий ґрунт проводиться тільки тоді, коли повністю мине загроза заморозків. У центральній частині України посадка проводиться не раніше першого червня.

Для вирощування помідор обирають саме сонячне місце на вашому городі, воно має бути добре захищене від холодних вітрів. Пам’ятаєте, в тіні Ви ніколи не отримаєте бажаного врожаю. Для томатів абсолютно не підходять ділянки, які розташовуються в низинах, де проходять ґрунтові води.

Вибирати місце для посадки у відкритий ґрунт необхідно і виходячи з попередніх попередників. Томати дуже добре ростуть на місці, на якому росли торік бобові культури і коренеплоди. Вкрай не рекомендується саджати томати на те місце, де в минулому сезоні росла цибуля або часник. Не рекомендується вирощувати помідори на одному і тому ж місці другий рік поспіль, оскільки є певний ризик розвитку фітофторозу.

Для помідорів найкраще підходять суглинні ґрунти.

Перед посадкою помідор необхідно правильно підготувати ґрунт і розсаду.. Підготовка ґрунту перед висадкою у відкритий ґрунт. Підготовку ґрунту для посадки томатів у відкритий ґрунт починають ще восени, після звільнення грядок. Грядку потрібно перекопати і при цьому внести необхідну кількість добрив. На 1 квадратний метр вносять 1 відро гною або компосту (можна і біогумус).

Читайте також: Дніпровські тролейбусники вирощують цибулю, помідори та огірки (фото)

Навесні, за 1 тиждень до посадки рекомендується так само внести деревну золу з розрахунком 1-1,5 склянки на 1 квадратний метр. Потім грядку рясно поливають слабким розчином марганцівки для дезінфекції. Так само навесні в ґрунт рекомендується внести перепрілу тирсу по 3-4 кілограми на 1 квадратний метр. Висадка розсади у відкритий ґрунт. Посадка розсади помідорів у відкритий ґрунт досить трудомісткий процес. Перед висадкою обов’язково потрібно полити розсаду, яка ще росте в ємкостях, щоб її було легко замінити, не пошкоджуючи коріння.

Найкраще садити помідори в другій половині дня або в похмуру погоду. Тоді рослини швидше приживуться.

Технологія посадки наступна. Роблять кілька грядок, на відстані 40-50 сантиметрів один від одного. В один ряд викопують ямки, глибина яких повинна дорівнювати величині горщика, в якому вирощувалася розсада. Відстань між рослинами в одному ряду повинно бути 30-35 сантиметрів (40-50 сантиметрів при посадці високорослих сортів).

У кожну ямку бажано насипати додаткову підгодівлю. Добре підійде сечовина, вистачить буквально однією щіпки. Так само бувають дуже хороші концентровані добрива на основі курячого посліду (пудрет). Такі добрива забезпечать дуже швидке приживання рослин.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Після посадки і підв’язки, томати слід замульчувати. Для цих цілей можна використовувати солому або сіно. Робиться це для того, щоб зберегти вологу. Крім цього, сіно буде гнити і перероблятися дощовими хробаками, а це додаткова підгодівля.

Що не можна садити біля помідорів

Найгірше сусідство для помідорів складають горох, цвітна капуста, броколі та кольрабі.

Категорично не підходить помідорам така зелень, як кріп, фенхель і меліса. Зокрема, фенхель зупиняє ріст багатьох овочів, помідорів у тому ж числі.

Якщо розташувати з південного боку від помідорів кукурудзу та інші високорослі овочі, то овочам бракуватиме сонячного світла. Своєю чергою, це погіршить ріст і розвиток помідорів. Щобільше томати можуть загинути.

Небажане сусідство й з баклажанами, оскільки вони нижчі за помідори й опиняться в їхній тіні. Також ці овочі належать до одного сімейства і їх вражають схожі шкідники та хвороби.

Поганим сусідом помідорам є картопля. Тому що з неї на томати точно перелізуть колорадські жуки.

Цвітна капуста – це ще один невдалий варіант, який не рекомендують садити біля помідорів.

Що можна садити біля помідорів

Найбільше помідори люблять бобові, за винятком гороху. Гарним варіантом буде як не дуже поширена витка квасоля, так і маленька кущова квасоля, невеличкі кущі нуту.

Вдало поєднуються з помідорами цибуля, часник, редиска, морква, пастернак та буряк. Для раннього врожаю будуть актуальними гарбузи й сквош.

Різні види салатів та зелень дуже добре підійдуть для вирощування біля помідорів. Це стосується як грядок, так і теплиці. Оптимальним варіантом буде шпинат, щавель, селера, ромен, рукола, крес-салат.

З-поміж пряних трав не заважатимуть рости помідорам тим’ян, чабер, шавлія, материнка, орегано та базилік. Спаржа, зелена цибуля і часник відлякують своїм запахом шкідників.

Відлякуватимуть томатну гусінь й огірки, тож їх варто садити поряд із помідорами.

Для збереження врожаю помідорів, стане помічною кропива. Вона продовжує термін зберігання плодів та відлякує шкідників.

Нагадаємо, проєкт “Лайфхаки з грядки”, створений компанією МХП у співпраці з популярною блогеркою-городницею Юлією Спасібовою, випустив першу серію відеороликів про весняні роботи на городі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...