Новини    13 липня 2023 19:08

“Чумак” зведе новий завод із переробки томатів на Одещині

Поява такого підприємства стане суттєвою підтримкою для розвитку агропромислового комплексу регіону, додаткових надходжень податків до бюджету, а також створення майже 5 тисяч робочих місць

ПрАТ “Чумак” планує побудувати завод із переробки томатів на пасту в Одеській області, зазначається у повідомленні Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Поява такого підприємства стане суттєвою підтримкою для розвитку агропромислового комплексу регіону, додаткових надходжень податків до бюджету, а також створення майже 5 тисяч робочих місць.

Низка овочівників під час наради висловила готовність збільшити площі під томатами, а також поділитися досвідом вирощування овочів.

Овочівництво — це високозатратний бізнес. Він залежить від зрошення й придбання спеціалізованої техніки, адже фермери масово нарікають на дефіцит працівників. Окрім інвестицій у механізацію виробництва, увагу також слід приділити зберіганню й доробці продукції, — пояснила директорка департаменту Алла Стоянова.

Зауважується, що посівна площа овочевих культур на Одещині складає 1489 га, зокрема:

  • 476,6 — томати;
  • 307,1 — цибуля;
  • 95,11 — морква;
  • 81,87 — капуста;
  • 22,75 — огірки;
  • 434,44 — інші.

Довідка: “Чумак” — компанія національного рівня, одне з найбільших підприємств харчової галузі в Україні. “Чумак” пропонує споживачам кетчупи, соуси, майонези, томатну пасту, соки, олію, консервовані овочі та макаронні вироби. Крім пострадянських країн, продукція компанії експортується до США, Канади, скандинавських країн.

Завод у Каховці зупинився 24 лютого, коли російська армія вторглася в Херсонську область. У той же день пресслужба компанія заявила, що втратила контроль над заводом і не відповідає за жодні процеси на виробництві в окупованій Каховці.

У травні “Чумак” перереєструвала юридичну адресу в Києві, за адресою офісу компанії “Дельта Велмарт Україна”, якій вона належить.

Нагадаємо, у листопаді минулого року продукція  ТМ “Чумак” повернулася на українські полиці у всіх категоріях, в яких була присутня до 24 лютого.

Кримська компанія “Олива Групп” не змогла відновити діяльність незаконно переданого їй в “тимчасове управління” ПрАТ “Чумак”, розташоване в Каховці Херсонської області. Через відсутність у росіян необхідного програмного забезпечення найсучасніше високотехнологічне обладнання підприємства окупанти поступово перетворюють на брухт.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...