Новини / Логістика     06 листопада 2023 19:17

На Дунаї зведуть ще один термінал для перевалки зерна

За словами заступника генерального директора УДП Владислава Бєлаха, компанія також замовила проєкт ще одного логістичного комплексу для роботи не лише з річковими, але й морськими перевезеннями

ПрАТ “Українське Дунайське Пароплавство” модернізувало перевалку та готує проєкт ще одного логістичного комплексу, інформує пресслужба компанії у Facebook.

Власна перевалка зернових працює з минулого року, нещодавно комплекс було модернізовано.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Установлений автомобільний розвантажувач, який перекидає автомобіль прямо в приймальний бункер. Для автомобільного розвантажувача побудована лінія, яка зв’язана з основною технологічною лінією. Тепер подача вантажу з автомобілів у трюм баржі повністю автоматизована, — зазначив керівник логістичного комплексу Леонід Бондар.

Для розміщення та відстою автомобільного транспорту побудований майданчик площею 6 тис. м².

У нас тепер працює два склади для зберігання зерна, один із яких повністю механізовано. Встановлюємо ще одні ваги на виїзді для тарування порожнього автотранспорту, що збільшить обсяг приймання вантажів. Для цього також плануємо розширення в’їзних воріт, — говорить Бондар.

Також розглядається можливість створення ще однієї технологічної лінії для одночасного завантаження двох барж. Стратегічна мета — відійти від зернових та працювати з різними видами вантажів – металом, міндобривами, будівельними матеріалами тощо.

За словами заступника генерального директора УДП Владислава Бєлаха, компанія також замовила проєкт ще одного логістичного комплексу для роботи не лише з річковими, але й морськими перевезеннями.

У нас є все для запуску цього проєкту — ідеальний майданчик, під’їзні шляхи, кранове господарство та навіть свій морський флот, який ми поступово відновлюємо, — зазначив Бєлах.

Нагадаємо, втрати українського зернового та олійного сектору можуть перевищити 3,2 мільярда доларів у 2023 році через високу вартість логістики, а також зростання цін на пальне та добрива, що загрожує скороченням посівних площ у наступні та наступні роки.

Українські аграрії вже намолотили 57,6 млн тонн зернових та олійних культур. Збір зернових та зернобобових культур проведено на площі 8 275,3 тис. га при врожайності 47,4 ц/га, намолочено 39 228,2 тис. тонн зерна.

Міністри сільського господарства та рибальства країн ЄС наголосили на солідарності з Україною та наміром надалі сприяти експорту українського продовольства. Мовиться як про світові ринки, так і Євросоюз.

З початку роботи Чорноморського гуманітарного коридору, Україна вже експортувала понад 1 млн т зерна, а також овочів, заліза та інших цінних вантажів.

Через саботаж рф роботи “зернового коридору” світ не отримав додаткові 25 млн тонн агропродукції. 17 липня кремль заявив про зупинку “зернової угоди”.

22 серпня під час зустрічі президента Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича на саміті Україна – Балкани, що проходить в Афінах, сторони прийняли рішення стосовно полегшення експорту українського зерна. Зазначалося, Хорватія готова надавати Україні порти в Адріатичному морі та на Дунаї для транспортування зерна.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також