Новини / Політика     07 вересня 2023 11:11

Міністри п`яти європейських країн виступили за гнучкий список товарів забороненого українського експорту


Міністри сільського господарства п’яти сусідніх з Україною країн ЄС виступають за введення гнучкого переліку товарів, які необхідно обмежити для ввезення.

Про це повідомив міністр сільського господарства та сільського розвитку Роберт Телус за результатами засідання Ради міністрів сільського господарства ЄС в Іспанії, інформує пресслужба Міністерства сільського господарства Польщі.

Він зазначив, що Польща, Угорщина, Болгарія, Словаччина та Румунія підтримують транзит сільськогосподарської продукції з України за кордони Європейського Союзу.

“Ми продовжуємо підтримувати транзит і виступаємо за те, щоб транзит зернових з України фінансово підтримував ЄС”, — сказав глава польського міністерства.

Водночас Телус уточнив, що слід звернути увагу на гнучкість переліку продуктів, на які поширюється заборона, адже в одних країнах насіння соняшнику потрібне, а в інших, наприклад у Польщі, імпорт малини становить загрозу.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Ми повинні обговорювати це і приймати рішення на основі даних. Нам потрібна європейська солідарність, і я про неї прошу. Щоб ми ухвалювали рішення, які будуть позитивними для солідарності та майбутнього ЄС”, — заявив міністр Телус на засіданні сільськогосподарських міністрів ЄС.

Водночас він вкотре висловив сподівання на продовження з боку ЄС обмежувальних заходів щодо української агропродукції.

“Ми не дозволимо імпортувати зерно з України до Польщі”, — додав міністр.

Нагадаємо, заступник глави ОП Жовква заявив, що уряд оскаржуватиме заборону на експорт українського зерна після 15 вересня.

Заборона на імпорт була введена навесні Польщею, а потім послідували заходи чотирьох інших країн ЄС – Угорщини, Словаччини, Румунії та Болгарії. Єврокомісія, намагаючись пом’якшити їх, ухвалила рішення на рівні ЄК, щоб скасувати односторонні заходи. При цьому транзит через п’ять цих країн ЄС не підпадає під обмеження.

Комісар ЄС із питань сільського господарства Януш Войцеховський, який представляє Польщу, 31 серпня підтримав продовження тимчасової заборони на імпорт українського зерна в п’ятьох країн Євросоюзу до кінця 2023 року і запропонував надати субсидії для українських експортерів зерна.

Читайте також: У Єврокомісії поки немає рішення щодо обмежувальних заходів з імпорту українського зерна після 15 вересня

Якщо рішення не буде знайдено до 15 вересня, існує ймовірність, що такі країни, як Польща, можуть продовжити заборону в односторонньому порядку – подібно до того, як це сталося в квітні.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також