Новини / Політика / Трейдинг     05 серпня 2023 10:03

У Єврокомісії поки немає рішення щодо обмежувальних заходів з імпорту українського зерна після 15 вересня


Єврокомісія продовжує інтенсивні переговори з Україною та п’ятьма країнами-сусідами про долю запобіжних заходів щодо імпорту українського зерна до цих країн ЄС, термін дії яких завершується 15 вересня.

Про це заявила речниця Єврокомісії з питань торгівлі та сільського господарства Міріам Гарсія Феррер під час брифінгу у четвер у Брюсселі.

“Зараз трохи передчасно передбачати, що станеться після 15 вересня. Ми можемо сказати, що ми дуже уважно стежимо за ситуацією. Ми перевіряємо цифри імпорту, які публікуються щомісяця… І ми перебуваємо в постійному і регулярному контакті з п’ятьма сусідніми країнами, і ми дійсно намагаємося переконатися, що зможемо вивезти зерно з України і поліпшити транспортну ситуацію, щоб зробити це можливим”, – сказала вона.

Речниця нагадала, що ці обмежувальні заходи були введені для того, “щоб дати нам час розв’язати ці проблеми та знайти рішення для того, щоб зерно могло вивозитися з України”.

За її словами, рішення наразі шукається у рамках спеціальної координаційної платформи, яка збиралася вже п’ять разів.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“На цій координаційній платформі ми маємо Україну, також Молдову, якщо потрібно, і п’ять сусідніх країн, які обговорюють з Європейською комісією, як покращити пропускну здатність “смуг солідарності”, – заявила Гарсія Феррер.

Вона вказала на важливість розв’язання логістичних проблем та забезпечення продовження повної солідарності та підтримки України з тим, “щоб зерно потрапляло в місця призначення, чи то в ЄС, чи то на світові ринки, оскільки це є надзвичайно важливою умовою для забезпечення продовольчої безпеки”.

Як Єврокомісія підтримує країни ЄС

Європейська комісія заборонила імпорт чотирьох українських агропродуктів до п’яти держав ЄС – Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Заборона на імпорт стосується чотирьох сільськогосподарських продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. Вона спрямована на “усунення логістичних проблем”, пов’язаних із цими товарами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

Заходи набули чинності 2 травня і триватимуть до 5 червня 2023 року. У цей період товари можуть імпортуватись у всі держави ЄС, окрім згаданих п’яти. Водночас через їхню територію може здійснюватись транзит української продукції.

Паралельно Болгарія, Угорщина, Польща і Словаччина пообіцяли скасувати свої односторонні заходи щодо української агропродукції.

Окрім того, виконавчий орган ЄС підтвердив надання фінансової підтримки європейських фермерів, рішення щодо якої буде ухвалене пізніше. Також будуть ухвалені заходи для полегшення транзиту українського зерна через “шляхи солідарності” до інших держав-членів ЄС та третіх країн.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також