Новини / Політика     26 жовтня 2021 19:30

Мінагрополітики створює антикризовий штаб для вирішення енергетичних проблем в АПК

Мінагрополітики сформує департамент харчової промисловості та антикризовий штаб

Міністерство аграрної політики та продовольства формує у складі відомства департамент харчової промисловості, який займатиметься проблемами та державною підтримкою підприємств-переробників у харчовій галузі, а зважаючи на різке зростання вартості енергоносіїв, для вирішення енергетичних проблем в агросекторі створюється антикризовий штаб.

Мова про це йшла під час зустрічі міністра агрополітики Романа Лещенка з представниками харчопрому.

“У Міністерстві є розуміння того, що переробники сьогодні знаходяться в кабальних умовах. Будемо рухатися разом вперед, використовуючи всі можливості. Вже ведеться робота щодо забезпечення підтримки вітчизняних виробників на законодавчому рівні. Наша мета – у 2022 році прийняти закон про внутрішню торгівлю й навести порядок у відносинах постачальників і торгових мереж”, – заявив Лещенко.

Міністр висловив підтримку представникам галузевих асоціацій щодо повернення продукції вітчизняних молочних підприємств на найбільш помітні місця на полицях магазинів.

“Потрібно проводити активну медійну і просвітницьку політику з точки зору – “Свій до свого по своє”. Свій, національний виробник, купуй українське – це має стати внутрішнім переконанням. Тому що коли українське на полиці нижче, ніж польське чи німецьке, так не повинно бути”, – зазначив Лещенко.

За даними Держстату, виробництво молока в Україні в січні-вересні 2021 року знизилося на 6,1% порівняно з січнем-вереснем 2020 року – до 6,81 млн тонн. Станом на 1 жовтня поголів’я великої рогатої худоби скоротилося в порівнянні з аналогічною датою 2020 року на 6,7%, до 3,11 млн голів (у тому числі поголів’я корів – на 5,9%, до 1,64 млн голів).

Нагадаємо, що через газову кризу чотири цукрозаводи відмовилися працювати.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також