Новини    26 жовтня 2021 17:26

Через газову кризу чотири цукрозаводи відмовилися працювати

Із 34 цукрових заводів в Україні 19 працюють лише на газі

В Україні на сьогодні працює 28 цукрових заводів, вироблено вже понад 400 тисяч тонн цукру. Спочатку мали запускатися 34 заводи, але 4 вже офіційно відмовилися розпочинати сезон цукроваріння, повідомляє генеральний директор асоціації “Харківцукор” Юрій Ільченко.

“Тому що вартість газу піднялася настільки, що їм стало невигідно працювати собі на збиток. Із 34 цукрових заводів в Україні 19 працюють лише на газі. При цьому вартість природного газу зросла до такого рівня, що заводам з економічного погляду немає сенсу відкриватися цього року”, – говорить Ільченко.

Читайте: В Україні за рік ціна на цукор зросла на 92%

За його словами, якщо торік ціна на газ зросла від 7-8 грн до 28 грн за кубометр. Це стало економічною катастрофою багатьом підприємств галузі.

Згідно з прогнозом Міністерства економіки, у 2021-2022 маркетинговому році Україна виробить 1,4 млн тонн цукру, що на 30% більше, ніж минулого року.

Крім цього, перехідні залишки цукру з минулого сезону становлять 422 тисячі тонн. Україна може розраховувати на 1,74 млн тонн, що цілком достатньо для внутрішнього попиту. У рік Україна споживає близько 1,25 млн тонн цукру.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що на Вінничині арештовано майно Іллінецького цукрозаводу. 

Джерело: Время

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...