Новини / Техніка     29 березня 2023 12:21

Мінагрополітики показало наслідки обстрілів насосної станції на Херсонщині (фото)


Міністерство аграрної політики і продовольства опублікувало фото руїн насосної станції в селі Милове на Херсонщині, яка відігравала важливу роль у зрошенні полів у регіоні.

“Зворотна сторона підготовки до зрошувального сезону 2023. Поки одні державні меліоративні системи активно готуються водогосподарськими організаціями до зрошувального сезону, інші потребують неабияких ресурсів, як фізичних, так і фінансових для відновлення своїх виробничих потужностей”, – йдеться у повідомленні пресслужби Мінагрополітики.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Отак, наразі виглядає Милівська насосна станція, яка розташована у Бериславському районі, що на Херсонщині. Пошкоджена будівля, зіпсоване та виведене з ладу обладнання, затоплені приміщення. Це все ганебні наслідки дій окупантів рф.

Читайте також: Україна мусить подвоїти площі під зрошення – Сольський

Детальне обстеження гідроспоруд та насосних станцій триває, проводяться роботи з ремонту насосно-силових агрегатів, заміни деталей тощо. Однак, чи запрацює станція цьогоріч поки що невідомо.

Як відновлюють систему зрошення в Україні

Нагадаємо, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький заявив, що 200 млн грн виділено на відновлення системи зрошення на контрольованій території України.

28 вересня 2022 року за ініціативи Програми USAID з аграрного та сільського розвитку – АГРО відбувся Меліоративний форум “Комплексна реформа в секторі гідротехнічної меліорації України” спільно з Комітетом ВРУ з питань аграрної та земельної політики та Міністерством аграрної політики та продовольства України, який відвідало понад 500 учасників онлайн, серед яких агровиробники, представники громад та водокористувачі.

Кабінет міністрів визначив механізм надання дотацій агровиробникам для відновлення роботи помпових станцій, які використовуються для зрошення земель.

Президент України підписав Закон “Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель”, який було ухвалено парламентом 22 лютого 2022 року. Загалом, процес розробки, обговорення та прийняття документа тривав понад два роки.

Відновлення зрошення забезпечить сталий розвиток сільськогосподарської галузі у Південному регіоні та реалізацію аграрного потенціалу всієї країни.

Раніше Landlord повідомляв, що Мінагрополітики пропонує зменшити вартість складової електроенергії у тарифі на воду для потреб аграріїв під зрошення сільськогосподарських земель. Для цього пропонується внести зміни до чинної системи тарифів на електроенергію для промисловості та вартість послуг з розподілу електричної енергії.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також