Новини / Техніка     22 січня 2019 09:13

Як продавати та де реєструвати велику сільгосптехніку – зміни у законодавстві

КМУ прийняв постанову, яка регулює питання реєстрації великої сільгосптехніки, видачі посвідчень тракториста-машиніста, а також спрощує реєстрацію тракторів, причепів, причіпних машин. Повноваження вести реєстр продавців сільгосптехніки передано до Держпродспоживслужби.

Про це повідомляє Урядовий портал.

1. Затвердження зразків національних та міжнародного посвідчень водіїв і документів, необхідних для реєстрації транспортних засобів переводиться до повноважень Держпродспоживслужби (замість Держсільгоспінспекції).

2. Внесено зміни до порядку видачі посвідчень тракториста-машиніста.

3. Реєстрація та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів переводиться до повноважень Держпродспоживслужби (замість Держсільгоспінспекції).

ЧитайтеМонстр для фермерів і космічний Інфініті: ТОП-9 автомобілів майбутнього

4. Внесено зміни до порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери:

 • Відтепер машина реєструється протягом семи днів на підставі зареєстрованої в установленому порядку державним інспектором заяви власника або уповноваженої ним особи у разі, коли документи, що додаються до заяви, подані у повному обсязі.
 • Продавець техніки тепер може не реєструвати сільгоспмашини та їх складові частини за умови оформлення в установленому порядку актів прийняття-передачі. Покупцеві при цьому видається номерний знак «Транзит»  строком на 10 діб.
 • Щоб зареєструвати придбану техніку, покупець подає оригінал акта прийняття-передачі машини та/або договору купівлі-продажу і номерний знак «Транзит».

5. Електронний реєстр суб’єктів продавців тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельними і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, відтепер створює та веде Держпродспоживслужба.

Landlord раніше повідомляв про те, хто тепер орендуватиме польові дороги та лісосмуги – з 1 січня 2019 року набрав чинності закон, що вирішує питання колективної власності на землю, вдосконалення правил землекористування в масивах земель сільгосппризначення.

LOL        24 липня 2019 17:23

Знайдіть 60 відмінностей: сільгосптехніка сьогодні й 60 років тому

Щороку виробники сільгосптехніки випускають нові моделі машин, тракторів, комбайнів. Поступальний рух розвитку технологій до все більш досконалих форм не завжди вдається помітити очима. Лише порівняльні фото дають нам зрозуміти, наскільки просунулася агротехніка за 60 років.

Поділися

Рослинництво        26 червня 2019 13:50

Через аномальну спеку поля атакують шкідники

Суха та спекотна погода, яка утримувалася в Україні у другій декаді червня, призвела до виснаження рослин на полях і сприяла поширенню шкідників.

Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

У повідомленні відзначено, що середньодобова температура повітря у другій декаді червня була вищою за норму і становила +25,8°С, при цьому максимальна температура повітря підвищувалася до +35°С, а на поверхні ґрунту – до +56°С.

Унаслідок цього на посівах зернових культур активізувалася діяльність шкідників:

 • личинок клопа шкідливої черепашки (0,2–2 екз. на 1 м2, в осередках Запорізької, Кіровоградської, Херсонської областей – до 4 екз. на 1 м2; пошкоджено в середньому 1–6% рослин);
 • хлібних жуків та жужелиці (0,5–2 на 1 м2, в осередках від 3 до 6 екз. на 1 м2; пошкоджено 1–10% колосків);
 • злакової попелиці (заселено 4–12, макс. 20% рослин),
 • пшеничного трипсу (заселено 3–22, осередково до 48% рослин за чисельності 1–9).
 • інших фітофагів.

З огрубінням зерна озимих культур попелиці перелітають на ярі зернові та злакові бур’яни.

У південних та центральних областях триває літ сірої зернової совки, відкладання нею яєць та відродження її гусениць, які за чисельності 0,5–1, в осередках 3,5 екз. на 1 м2, пошкодили 3–7% колосків у господарствах Донецької, Кіровоградської та Херсонської областей.

У Тернопільській області відзначено шкідливу діяльність пшеничного комарика, личинки якого заселили до 5% рослин.

Повсюди у посівах озимих та ярих зернових колосових культур борошнистою росою, септоріозом, бурою листковою іржею, гельмінтоспоріозом, темно-бурою плямистістю, кореневими гнилями, подекуди ринхоспоріозом, піренофорозом, іншими плямистостями уражено 5–18, осередково від 26 до 55% рослин.

У господарствах Волинської, Закарпатської, Житомирської, Львівської та Чернігівської областей червоно-бурою плямистістю уражено 3–9% рослин вівса.

Летюча сажка виявлена в господарствах Волинської та Тернопільської областей у посівах ярого ячменю на 0,3–1, макс. 3% колосків. Скрізь, де рослини уражені кореневими гнилями, має місце білоколосість.

Рослини сої заселяють та пошкоджують попелиці, трипси, павутинний кліщ, гусениці чортополохівки, совки-гамми, осередково лучного метелика. Зреєстровано літ акацієвої вогнівки.

1–9% рослин сої уражено пероноспорозом, септоріозом, фузаріозом, кореневою гниллю. В одному з господарств Кам’янського району Черкаської області септоріозом осередково уражено до 42% рослин сої. У господарствах Волинської області до 4% рослин уражено бактеріальним опіком.

Landlord раніше повідомляв про те, як вплине на врожай зернових аномальна спека в Україні.

Поділися

Політика        25 червня 2019 08:16

Перевірка харчових підприємств за новим законодавством: що змінилося ІНФОГРАФІКА

Процес планової перевірки харчових підприємств за новими правилами став більш відкритим і прозорим. Відтепер оператор ринку знає, до чого він має бути готовим у разі проведення контролю, а також має право знімати хід інспектування на камеру.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук проект ЄС «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні».

Спільно Українським центром європейської політики було розроблено інфографіку, що візуалізує зміни у процесі  перевірки представниками Держпродспоживслужби операторів ринку харчової продукції.

Читайте: Росія продовжила ембарго на продовольчі товари з України до 31 грудня 2020 року

Якщо раніше підприємства попереджали про перевірку за 10 днів і при цьому оператори ринку не знали, чого їм чекати від інспектора і до чого готуватися, оскільки той міг ставити підприємцям запитання на власний розсуд, то зараз ситуація різко змінилася у бік прозорості.

Хоча дату інспектування операторам ринку не повідомляють (попереджають за 3 дні лише в разі аудиту НАССР), проте підприємці тепер знають, скільки разів на рік їм чекати перевірку та які питання ставитиме інспектор (вони є у вільному доступі на сайті Держпродспоживслужби, і інспектор не може їх змінювати на власний розсуд). Також оператори ринку (як і інспектори) тепер мають право знімати процес перевірки на камеру.

Отже, коротко про те, як держава контролювала безпечність продуктів раніше, а як контролюватиме зараз:

Як повідомляв Landlord, Уряд затвердив періодичність планового контролю підприємств. Раніше він проводився раз на рік, тепер – раз на півроку. Окрім цього, підставою для візиту співробітників на підприємство може стати доручення Прем’єр-міністра та обґрунтована скарга споживача.

Поділися

Технології        11 червня 2019 14:28

Пестициди в річці Рось: опубліковано нові дані

У с. Збаржівка Погребищенського району Вінницької області було взято проби води із криниць. Вінницький обласний лабораторний центр МОЗ, який проводив аналіз, не виявив залишкових кількостей пестицидів у пробах води. Масового мору риби в річці Рось не зафіксовано.

Про це повідомляє на своєму сайті Держпродспоживслужба.

За результатами лабораторних досліджень проб води, відібраних із р. Рось на межі Вінницької та Київської областей, залишкових кількостей пестицидів не виявлено. Сьогодні також було взято проби поверхневої води у місцях водозабору біля Білої Церкви та Богуслава та відправлено на лабораторні дослідження.

Відзначено, що за період від моменту потрапляння пестицидів у річку і до сьогодні масового мору риби та інших водних живих ресурсів у річці не спостерігається.

Держпродспоживслужба щодоби контролює вміст ЗЗР у притоці річки Рось на території Погребищенського району Вінницької області та у місцях водозабору для водопостачання м. Біла Церква, населених пунктів Узин та Фурси із басейну р. Рось.

Результати досліджень, проведених 10 червня (у районі насосної станції першого підйому (с. Глибочка Білоцерківського району), Косівського водосховища та с. Погреби на руслі річки Рось), засвідчили, що «небезпеки для питного водопостачання міст, які здійснюють водозабезпечення з річки Рось, немає», тож водопостачання в Білій Церкві було відновлено.

Як відомо, в неділю, 9 червня, у селі Збаржівка Вінницької області у річку Рось потрапили ЗЗР: автомобіль, який перевозив пестициди перекинувся в притоку Росі.

Landlord раніше повідомляв про те, чим загрожує використання нелегальних ЗЗР і як від них вберегтися: в Україні діє проект.

Поділися

Рослинництво        11 червня 2019 10:54

Новий стандарт на пшеницю: що робити з минулорічним зерном

10 червня в Україні введено новий стандарт на пшеницю, тож урожай-2019 стандартизуватимуть уже за оновленими правилами. Проте наразі аграрії активно здійснюють операції із зерном, зібраним у попередні роки. Тож як класифікувати ті партії, що зараз зберігаються?

Про це повідомляє на своєму сайті Держпродспоживслужба.

З огляду на введення нового стандарту на пшеницю фахівці Держпродспоживслужби надали агропідприємцям рекомендації щодо використання пшениці попередніх років.

Читайте: Погодні аномалії й протистояння їм: розроблено нову кліматичну модель

Отже, тим аграріям, які приймають, зберігають, переробляють, відвантажують зерно пшениці, варто врахувати такі правила:

 • до початку заготівель зерна урожаю-2019 всі партії зерна урожаю попередніх років слід переважити (інвентаризувати), а результати оформити актами зачистки. Не рекомендується об’єднувати особові рахунки зерна нового й старого врожаїв, які не були переважені (проінвентаризовані);
 • партії зерна врожаю попередніх років можна об’єднувати, якщо вони однорідні за якісними показниками (станом вологості та засміченості тощо). Дозвіл не поширюється на зерно, закладене в державний резерв;
 • не можна об’єднувати партії пшениці нового врожаю поточного року із зерном врожаю минулих років, яке піддавалося фумігації або самозігріванню.

Landlord раніше повідомляв про те, що новий стандарт ДСТУ 3768:2019 «Пшениця. Технічні умови» гармонізували з міжнародними стандартами ISO і європейськими EN.

Поділися
Показати ще