Новини / Техніка     22 січня 2019 09:13

Як продавати та де реєструвати велику сільгосптехніку – зміни у законодавстві

КМУ прийняв постанову, яка регулює питання реєстрації великої сільгосптехніки, видачі посвідчень тракториста-машиніста, а також спрощує реєстрацію тракторів, причепів, причіпних машин. Повноваження вести реєстр продавців сільгосптехніки передано до Держпродспоживслужби.

Про це повідомляє Урядовий портал.

1. Затвердження зразків національних та міжнародного посвідчень водіїв і документів, необхідних для реєстрації транспортних засобів переводиться до повноважень Держпродспоживслужби (замість Держсільгоспінспекції).

2. Внесено зміни до порядку видачі посвідчень тракториста-машиніста.

3. Реєстрація та зняття з обліку тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів переводиться до повноважень Держпродспоживслужби (замість Держсільгоспінспекції).

ЧитайтеМонстр для фермерів і космічний Інфініті: ТОП-9 автомобілів майбутнього

4. Внесено зміни до порядку здійснення оптової та роздрібної торгівлі транспортними засобами та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери:

  • Відтепер машина реєструється протягом семи днів на підставі зареєстрованої в установленому порядку державним інспектором заяви власника або уповноваженої ним особи у разі, коли документи, що додаються до заяви, подані у повному обсязі.
  • Продавець техніки тепер може не реєструвати сільгоспмашини та їх складові частини за умови оформлення в установленому порядку актів прийняття-передачі. Покупцеві при цьому видається номерний знак «Транзит»  строком на 10 діб.
  • Щоб зареєструвати придбану техніку, покупець подає оригінал акта прийняття-передачі машини та/або договору купівлі-продажу і номерний знак «Транзит».

5. Електронний реєстр суб’єктів продавців тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельними і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки та їх складовими частинами, що мають ідентифікаційні номери, відтепер створює та веде Держпродспоживслужба.

Landlord раніше повідомляв про те, хто тепер орендуватиме польові дороги та лісосмуги – з 1 січня 2019 року набрав чинності закон, що вирішує питання колективної власності на землю, вдосконалення правил землекористування в масивах земель сільгосппризначення.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також