Новини    20 лютого 2023 20:14

Україна мусить подвоїти площі під зрошення – Сольський

В Україні  площа меліорованих земель становить 5,5 млн га. Після війни потрібно буде відновити зрошення понад 1 млн га

Впровадження меліоративної реформи дозволяє аграріям самостійно залучати інвестиції для розвитку та модернізації меліоративної інфраструктури, підвищувати ефективність її використання, збільшувати поливні площі, не допускаючи деградації ґрунтів. Після війни в Україні слід поновити зрошення на площі  понад 1 млн га.  Про це повідомив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський під час наради щодо меліорації із аграріями, представниками організацій водокористувачів, а також рибного господарства в Одеській області.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В Україні  площа меліорованих земель становить 5,5 млн га. Після війни нам потрібно буде відновити зрошення понад 1 млн га. Для побудови нових та відновлення наявних зрошувальних систем знадобляться значні інвестиції. Меліоративна реформа дозволить аграріям самостійно їх залучати для розвитку та модернізації інфраструктури. У результаті це дозволить підвищувати ефективність її використання, збільшувати поливні площі, не допускаючи деградації ґрунтів, – акцентував він.

Нині створено 15 організацій водокористувачів, із них вже зареєстровано в ЄДР дев’ять організацій водокористувачів (одну в зоні осушення, всі інші – в зоні зрошення).

Нагадаємо, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький заявив, що 200 млн грн виділено на відновлення системи зрошення на контрольованій території України.

28 вересня 2022 року за ініціативи Програми USAID з аграрного та сільського розвитку – АГРО відбувся Меліоративний форум “Комплексна реформа в секторі гідротехнічної меліорації України” спільно з Комітетом ВРУ з питань аграрної та земельної політики та Міністерством аграрної політики та продовольства України, який відвідало понад 500 учасників онлайн, серед яких агровиробники, представники громад та водокористувачі.

Кабінет міністрів визначив механізм надання дотацій агровиробникам для відновлення роботи помпових станцій, які використовуються для зрошення земель.

Президент України підписав Закон “Про організації водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель”, який було ухвалено парламентом 22 лютого 2022 року. Загалом, процес розробки, обговорення та прийняття документа тривав понад два роки.

Відновлення зрошення забезпечить сталий розвиток сільськогосподарської галузі у Південному регіоні та реалізацію аграрного потенціалу всієї країни.

Раніше Landlord повідомляв, що Мінагрополітики пропонує зменшити вартість складової електроенергії у тарифі на воду для потреб аграріїв під зрошення сільськогосподарських земель. Для цього пропонується внести зміни в діючу систему тарифів на електроенергію для промисловості та вартість послуг з розподілу електричної енергії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...