Новини / Технології     07 березня 2020 17:06

Менше хвилини на обробку гектара – киянин вигадав унікальний безпілотник

У 100 разів менше пестицидів, гербіцидів або добрив розпорошує новий безпілотний літак, розроблений киянином Юрієм Педерієм, ніж трактор.

Значно полегшить життя фермерам безпілотний літак українських винахідників, стверджує Юрій Педерій, організатор стартапу AeroDrone. Він запевняє: український безпілотник значно ефективніший за трактор, бо більш економно використовує добрива та хімію.

“Зараз в Україні приблизно 90 відсотків посівів обприскують, як і півстоліття тому, за допомогою тракторів. Цей спосіб має істотний недолік: на кожен гектар доводиться виливати по кілька сотень літрів розчинених хімікатів!” – пояснює Юрій Педерій.

Український же безпілотник, за словами винахідника, здатен з обробкою одного гектару, витрачаючи не більше двох літрів пестицидів, гербіцидів або добрив. Це майже в 100 разів менше, ніж розпорошує трактор.

До того ж, для роботи українського безпілотного літака потрібно мало пального.

“Під час обробкиі гектара посівів трактор витрачає в середньому 1,2 літра пального, а наш літальний апарат – лише півсклянки (100 грамів)”, – запевняє Юрій Педерій.

Безпілотник розпорошує засоби захисту рослин на швидкості 100 кілометрів на годину, завдяки чому на обробку одного гектара витрачається менше хвилини.

Читайте: У Білорусі картоплю збиратимуть безпілотники

Працює літальний апарат на 95-му бензині. У небо український безпілотник здатен підняти до 60 кг вантажу. Тож може використовуватися не лише для обробки полів. Поки що в Україні лише три літаки, розроблених як стартап AeroDrone. Окрім вже збудованої демонстраційної моделі, на аеродромі “Чайка” під Києвом будуються ще два. Однак, загалом винахідники планують організувати підприємство й виготовити до 30 безпілотних літаків.

“На покупку всього необхідного для цього авіазаводу нам потрібні інвестиції, тому вирішили поборотися за грант (його сума від 25 до 75 тисяч доларів) від Українського фонду стартапів”, – розповідає Юрій Педерій.

Він переконаний, що український безпілотник окупиться за рік.

Landlord раніше розповідав, які безпілотники найчастіше використовують агрохолдинги.

За публікацією Seeds.

 

Читайте також