Новини / Аналітика     18 вересня 2023 14:43

Лохина зі США повертається на ринок Індії

Раніше запровадження 30% тарифу на постачання до Індії призвело до зниження частки американської лохини на ринку порівняно з країнами, які користувалися перевагами вільної торгівлі з Індією

Північноамериканська рада з лохини (NABC) позитивно відреагувала на новину про те, що Індія погодилася знизити тариф на імпорт свіжої, замороженої та сушеної лохини зі США. Про це пише EastFruit. Про зниження тарифів раніше повідомила торговий представник США Кетрін Тай (Katherine Tai).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ми аплодуємо адміністрації Байдена за її роботу зі зміцнення торговельних відносин США з Індією, – зазначила президент NABC Кейсі Кронквіст (Kasey Cronquist). – Індія є ключовим ринком для американських виробників лохини, і ми вітаємо можливість запропонувати більше ягід індійським споживачам.

Раніше запровадження 30% тарифу на постачання до Індії призвело до зниження частки американської лохини на ринку порівняно з країнами, які користувалися перевагами вільної торгівлі з Індією.

Так, зниження тарифів на лохину зі США поставить американських виробників у рівні умови з конкурентами.

Кронквіст пояснила, що рішення індійської сторони стало результатом “багаторічної роботи та інвестицій” лохинової галузі США, спрямованої на збільшення в Індії споживчого попиту на вирощену в Америці ягоду.

Нагадаємо, надзвичайно низьких цін на лохину, які очікували ягідники України цього сезону, вдалося уникнути.

21 червня ТОВ “Блу Беррі”, котре має ягідні насадження на Закарпатті, офіційно розпочало сезон збору лохини.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

Підприємство “Органічний сад”, яке під брендом Stynava organic garden вирощує органічну лохину, до вже існуючих 12 га цьогоріч додає 3 га нових насаджень, основа яких була підготовлена ще два роки тому, але через повномасштабну війну довелось відкласти посадку, розповів засновник господарства Богдан Боднар.

Раніше лохина викликала справжній фурор серед ягідників України. Нині ж цікавість до ягоди помітно знизилася, і на те є низка причин, розповів президент Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Тарас Баштанник.

Міністерство аграрної політики і продовольства ухвалило довгоочікуване рішення щодо упорядкування назви таксону однієї з основних ягідних культур — Vaccinium corymbosum L., сорти якої реєструвалися в Україні під трьома різними назвами: “чорниця”, “лохина високоросла” та “лохина щиткова”.

Вже кілька років поспіль лохина стабільно займає одну з лідерських позицій серед ягідних культур щодо площ нових насаджень. Цей рік не став винятком.

У 2022 році компанія Family Garden на Київщині зібрала близько 500 т лохини, 80% з якої відправили на експорт. Основні ринки — країни ЄС (Данія, Нідерланди, Німеччина, Іспанія). Про це розповів генеральний директор компанії Family Garden Іван Гречківський.

Нині лохина — найпопулярніша серед фермерів ягідна культура. Однак виробники змінюють пріоритети діяльності через те, що внутрішній ринок уже досить насичений.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також