Новини / Садівництво     04 січня 2023 12:04

У Мінагрополітики визначилися, як правильно називати лохину в Україні


Міністерство аграрної політики і продовольства ухвалило довгоочікуване рішення щодо упорядкування назви таксону однієї з основних ягідних культур — Vaccinium corymbosum L., сорти якої реєструвалися в Україні під трьома різними назвами: “чорниця”, “лохина високоросла” та “лохина щиткова”.

Про це повідомляє розсадницьке господарство “ФруТек” у Facebook.

Зазначається, що згідно з наказом Мінагрополітики відтепер визначається єдина назва — лохина щиткова.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Згідно з наказом МінАПК №1050 від 21.12.2022 р. для всіх сортів Vaccinium corymbosum L., що внесені до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні, визначається єдина назва українською мовою: лохина щиткова”, — йдеться у дописі.

Зазначається, що таке рішення значною мірою спростить діяльність вітчизняних розсадників, які займаються вирощуванням садивного матеріалу та його сертифікацією, імпортерів саджанців. А також сертифікацію вирощеної ягоди (GlobalGAP) та статистичний облік виробництва та експорту вирощеної продукції (до сьогодні дані Державної служби статистики, яка обліковує окремо “чорницю” та “лохину”, суттєво відрізняються від інформації, що збиралася профільними вітчизняними асоціаціями, а також тієї, що представлена у звітах міжнародної асоціації виробників — International Blueberry Organization (IBA).

Нагадаємо, традиційно лохина вирощується на півночі, заході та частково в центрі України. На півдні та сході її не виробляють. Тому окупація територій ніяк не позначилася на балансі цієї культури. Урожай згаданої ягоди 2022 року дуже високий – на 30-40% вищий за прогнози, лохина стає “народною” ягодою і ціни на неї знижуються.

Вже кілька років поспіль лохина стабільно займає одну з лідерських позицій серед ягідних культур щодо площ нових насаджень. Цей рік не став винятком.

У 2022 році компанія Family Garden на Київщині зібрала близько 500 т лохини, 80% з якої відправили на експорт. Основні ринки — країни ЄС (Данія, Нідерланди, Німеччина, Іспанія). Про це розповів генеральний директор компанії Family Garden Іван Гречківський.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також