Новини / Рослинництво     06 червня 2019 10:26

Новий стандарт на пшеницю: на що звернути увагу виробникам

Зменшення класів м’якої пшениці, нестандартна пшениця та нові показники якості зерна – новий стандарт чекає на виробників уже з 10 червня.

Новий стандарт на пшеницю ДСТУ 3768:2019 «Пшениця. Технічні умови» презентували під час Міжнародної виставки «АГРО-2019», повідомляє Мінагрополітики на своєму офіційному порталі. Стандарт є обов’язковим і вводиться до початку нового маркетингового року 2019/2020 на заміну ДСТУ 3768:2010 «Пшениця. Технічні умови».

«При розробці нового стандарту на пшеницю ми намагались знайти компроміс та врахувати інтереси усіх учасників зернового ринку. Сьогодні наша мета – роз’яснити суб’єктам господарювання, як правильно та якомога простіше адаптуватися до нових правил, а також надати їм конкретні рекомендації з класифікації партій пшениці урожаю попередніх років, які на даний час зберігаються, але будуть відвантажуватися в 2019/2020 МР», – прокоментувала Олена Ковальова, заступник міністра аграрної політики та продовольства України.

Новий стандарт є обов’язковим. Його можна придбати у Національному органі стандартизації ДП «УкрНДНЦ» (м. Київ) та регіональних відділеннях центрів метрології і стандартизації.

Новий стандарт: що змінилося

  1. Скорочується кількість класів зерна пшениці м’якої: передбачено 4 класи, з них – 3 призначаються для використання на продовольчі потреби, 1 – на непродовольчі цілі (фуражна пшениця), а також для торгівлі (експортування).
  2. Зерно, яке не відповідає жодному класу, визначається як нестандартне з можливістю доведення до кращої категорії за допомогою технологій підробітку.
  3. Стандарт визначає класоутворюючі показники та параметри якості зерна. Особлива увага надається показникам, пов’язаним з хлібопекарськими властивостями зерна: вмістом білка, клейковини.
  4. Уперше до стандарту пропонується ввести показник вмісту зерен, пошкоджених клопом-черепашкою, а у якості рекомендованого показника – значення сили борошна.

Читайте: Новий стандарт на пшеницю: чого чекати фермерам

Що  робити із минулорічним зерном

Якщо є залишки зерна урожаю пшениці минулих років, які будуть реалізовуватися в 2019/2020 МР Мінагрополітики та Держпродспоживслужба рекомендують інвентаризувати та переважити ці партії, а результати оформити актами зачистки до початку заготівлі зерна нового урожаю.

Допускається об`єднання партій зерна врожаю попередніх років, однорідних за якісними показниками (станом вологості та засміченості, іншими класоутворюючими показниками якості), крім зерна, закладеного в державний реєстр.

Не підлягають об’єднанню партії «здорового» зерна врожаю поточного року із зерном врожаю попередніх років, що піддавалося фумігації або самозігріванню.

Як повідомляв Landlord раніше, новий стандарт на пшеницю гармонізуваний з міжнародними стандартами ISO і європейськими EN.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також