Новини    03 січня 2018 10:36

З нового року на фермерів «повісили» ще один податок


З 1 січня 2018 року фермерські господарства зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ). Про це йдеться у законі України № 2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», окремі положення якого вступили в силу з початку цього року.

Зокрема, документ вносить зміни до закону від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», а саме зараховує членів фермерського господарства до числа платників ЄСВ.

Раніше фермерські господарства сплачували цей внесок добровільно. У той же час члени фермерського господарства будуть звільнені від сплати єдиного внеску, якщо вони мають інвалідність або досягли пенсійного віку і отримують пенсію або соціальну допомогу. Члени фермерських господарств з 1 січня 2018 року платитимуть єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа кожного першого місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.

Наразі ставка ЄСВ становить 22% від суми доходу. Але не може бути меншим за 819 гривень 06 копійок. Ця сума зросла для всіх на 16,3% або на 115,06 гривень з 1 січня 2018 року. В минулому році мінімальний ЄСВ складав 704 гривні.

Єдиний соціальний внесок підлягає сплаті до Пенсійного фонду України. Він замінив собою з 2011 року чотири раніше існуючих обов’язкових державних соціальних збору: пенсійний, «безробіття», соцстрах (лікарняні), «нещасний випадок». Ставки ЄСВ диференціювалися в залежності від виду платника, а також в залежності від класів професійного ризику виду діяльності.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...