Новини / Аналітика     11 травня 2019 10:23

Криза АЧС вигідна для виробників курятини – ФАО

Стрімке поширення АЧС у Китаї, де налічується половина світового поголів’я свиней, помітно впливає на світові ринки як м’яса, так і кормів для тварин. Таким чином, цього року може скластися рідкісна комбінація подій: підвищення цін на свинину та зниження цін на корми.

Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.

Хоча точні втрати ще належить оцінити, вже зараз можна стверджувати, що АЧС може призвести до майже 20-відсоткового скорочення поголів’я свиней у Китаї. Різке скорочення підтверджується непрямими даними, що свідчать про значне місцеве скорочення обсягів м’ясної промисловості, а також скорочення виробництва і продажів кормів для свиней.

Наслідки будуть багатоплановими

З одного боку, за прогнозами, імпорт свинини в Китаї зросте на 26%. Очікується також зростання імпорту інших видів м’яса, в тому числі м’яса ВРХ і птиці.

З другого боку, зниження поголів’я свиней у Китаї має призвести до зниження попиту на кормове зерно та олійні культури, зокрема, соєві боби.

Китай імпортує близько 2/3 усіх соєвих бобів, що поставляються на міжнародні ринки, і близько половини з них призначаються для свиней. Імпорт уже сповільнився через торгову напруженість зі США, а також у зв’язку з рішенням китайського уряду про зниження обов’язкових норм вмісту білка в кормах для свиней.

Читайте: За прогнозами вартість продовольства у світі знижуватиметься: хто від цього виграє

Водночас споживання м’яса в Китаї навряд чи зростатиме так само швидко, як у минулому: рівень споживання м’яса, риби і яєць уже досяг 95 кг на душу населення в рік.

Крім того, зміни, внесені після останнього сільськогосподарського перепису в Китаї, показують, що в країні є понад 180 млн т кукурудзи у сховищах, що свідчить про значну пропозицію фуражного зерна. Це призведе до зниження попиту на імпорт ячменю і сорго.

Хто виграє від поширення АЧС

Тенденції вказують на можливе підвищення цін на свинину та зниження цін на корми. ФАО називає це «рідкісною комбінацією подій».

  • Від зниження цін на корми виграє фермерський сектор у Європі.
  • Підвищення цін на свинину вигідне виробникам свинини у США, де є експортні потужності для швидкого збільшення пропозиції.
  • Водночас криза АЧС стане вигідною для виробників курятини, особливо для великих країн-експортерів, таких як Бразилія.

До наслідків впливу АЧС відносять також зростання виробництва м’яса птиці в Китаї на 7% цього року.

Landlord раніше повідомляв про те, що в Китаї підтверджено спалахи АЧС у двох місцях провінції Хайнань – острова, який китайський уряд сподівався вберегти від інфекційної хвороби. Новий спалах свідчить про те, що ситуація «вийшла з-під контролю».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також