Про це повідомляє на своєму сайті ФАО.
Хоча точні втрати ще належить оцінити, вже зараз можна стверджувати, що АЧС може призвести до майже 20-відсоткового скорочення поголів’я свиней у Китаї. Різке скорочення підтверджується непрямими даними, що свідчать про значне місцеве скорочення обсягів м’ясної промисловості, а також скорочення виробництва і продажів кормів для свиней.
Наслідки будуть багатоплановими
З одного боку, за прогнозами, імпорт свинини в Китаї зросте на 26%. Очікується також зростання імпорту інших видів м’яса, в тому числі м’яса ВРХ і птиці.
З другого боку, зниження поголів’я свиней у Китаї має призвести до зниження попиту на кормове зерно та олійні культури, зокрема, соєві боби.
Китай імпортує близько 2/3 усіх соєвих бобів, що поставляються на міжнародні ринки, і близько половини з них призначаються для свиней. Імпорт уже сповільнився через торгову напруженість зі США, а також у зв’язку з рішенням китайського уряду про зниження обов’язкових норм вмісту білка в кормах для свиней.
Читайте: За прогнозами вартість продовольства у світі знижуватиметься: хто від цього виграє
Водночас споживання м’яса в Китаї навряд чи зростатиме так само швидко, як у минулому: рівень споживання м’яса, риби і яєць уже досяг 95 кг на душу населення в рік.
Крім того, зміни, внесені після останнього сільськогосподарського перепису в Китаї, показують, що в країні є понад 180 млн т кукурудзи у сховищах, що свідчить про значну пропозицію фуражного зерна. Це призведе до зниження попиту на імпорт ячменю і сорго.
Хто виграє від поширення АЧС
Тенденції вказують на можливе підвищення цін на свинину та зниження цін на корми. ФАО називає це «рідкісною комбінацією подій».
- Від зниження цін на корми виграє фермерський сектор у Європі.
- Підвищення цін на свинину вигідне виробникам свинини у США, де є експортні потужності для швидкого збільшення пропозиції.
- Водночас криза АЧС стане вигідною для виробників курятини, особливо для великих країн-експортерів, таких як Бразилія.
До наслідків впливу АЧС відносять також зростання виробництва м’яса птиці в Китаї на 7% цього року.
Landlord раніше повідомляв про те, що в Китаї підтверджено спалахи АЧС у двох місцях провінції Хайнань – острова, який китайський уряд сподівався вберегти від інфекційної хвороби. Новий спалах свідчить про те, що ситуація «вийшла з-під контролю».
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!