Новини    20 жовтня 2022 18:12

Українська малина тисне на ціни в Польщі

Попит високий рівень пропозиції українських виробників, вартість ягоди все одно залишається досить високою

Ціни на осінню малину в Польщі, на відміну від літньої, були однозначно нижчими за минулорічні, і це значною мірою викликано збільшенням імпорту з України. Про це заявила професорка Інституту економіки сільського господарства та харчових продуктів Національного науково-дослідного інституту Польщі Божена Носецька, пише sadyogrody.pl.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Україна, яка воює з росією, швидко продає свою продукцію, побоюючись, що через невідому ситуацію її не вдасться довго зберігати”, — зазначила вона.

Ціна на осінню малину в Польщі нижча порівняно з минулим роком, але загалом вартість малини цього року доволі висока. Якщо порівнювати середню ціну 2022 року, то вона становить близько 14 злотих за кілограм. Натомість минулого року ціни коливалися в межах 15,9 злотих за кілограм.

Читайте також: Експорт плодово-ягідної продукції з України зріс на 16%

“Я розумію виробників, яких не влаштовує падіння вартості осінньої малини. Але ця ціна все одно висока. Впродовж останніх 10 років найвищою ціна була майже 8 злотих за кілограм у 2015 р”, — пояснила Носецька.

Нагадаємо, основні обсяги малини в Україні вирощуються саме невеликими приватними господарствами, середня площа ділянок у яких рідко перевищує 0,2 га.

Ще у липні українські садівники озвучували ціни на малину в діапазоні 60-120 грн/кг.

Ціни на овочі, фрукти і ягоди наразі більше залежать від зміни логістичних маршрутів і вартості пального. Проте, по Україні не спостерігатиметься дефіциту овочевих культур через тимчасову окупацію південних регіонів.

З початку повномасштабної війни в Україні деякі кооперативи перепрофілювалися: з вирощування ягід перейшли на овочі. Саме так вони хочуть допомогти країні вистояти та забезпечити населення продовольством.

18 гектарів землі для вирощення городини та ягід цьогоріч виділили 10 лісових господарств Хмельницької області. Ця площа – більша в 5 разів у порівнянні з минулим роком. Посіви ягід та овочів збільшили через війну. Частину зібраної городини використають під час виробництва сухих супів для українських воїнів, решту врожаю продадуть.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...