Новини / Тваринництво     22 квітня 2019 12:23

АЧС у Китаї: ситуація вийшла з-під контролю

У Китаї підтверджено спалахи АЧС у двох місцях провінції Хайнань – острова, розташованого поблизу південного узбережжя країни, який китайський уряд сподівався вберегти від інфекційної хвороби.

Про це повідомляє Reuters.

Смертельну для свиней хворобу виявлено ​​на двох невеликих свинофермах у китайському місті Данчжоу і двох фермах у місті Ванінг. Отже, тепер, починаючи із серпня 2018 р., АЧС зафіксовано в кожній провінції та регіоні Китаю, включаючи острів Хайнань.

Новий спалах свідчить про те, що ситуація «вийшла з-під контролю», – заявив Яо Гвілін, аналітик поголів’я худоби із Guantong Futures.

Читайте: АЧС може знищити 200 млн свиней у Китаї. Пекін розмірковує про імпорт свинини зі США

Швидке та постійне поширення хвороби викликало занепокоєння з приводу дефіциту свинини у найбільших у світі виробників та споживачів м’яса.

За даними Національного бюро статистики, за перші три місяці 2019 р. виробництво свинини скоротилося на 5,2 % порівняно з відповідним періодом минулого року. Очікується, що воно ще більше скоротиться в найближчі місяці.

Острів Хайнань, популярний туристичний об’єкт, який лежить приблизно за 450 км на південь від китайської провінції Гуандун, розцінювався Міністерством сільського господарства Китаю як значний «природний бар’єр» проти хвороби.

У проекті плану створення зон для боротьби з поширенням захворювання міністерство заявило, що Хайнань стане першим регіоном, який створить райони, вільні від АЧС.

Landlord раніше повідомляв про те, що АЧС географічно охопила весь Китай.

Читайте також