Новини / Фінанси     15 січня 2019 11:46

Хто найбідніший у світі (ІНФОГРАФІКА)

В Україні частка людей, які живуть у крайній бідності, в 10 разів менша, ніж у найбагатшій країні – США. Серія карт, створених за найсвіжішими даними Світового банку, наочно демонструє, наскільки відрізняється рівень бідності між континентами, а також у різних світу.

Інформацію представляє ресурс howmuch.net.

Світовий банк визначає крайню бідність як проживання людини на $ 1,90 в день. Згідно зі звітом СБ за 2018 р. 10 % людства зараз живе в крайній бідності (порівняно з 11 % у 2013 р.). Дані звіту були покладені в основу візуалізації за допомогою карт.

На інфографіці темно-зеленим і світло-зеленим кольором позначено країни, де частка крайньої бідності становить менше 5 %. У діапазоні від світло-рожевого до темно-бордового – частка людей, що живуть на $ 1,90 в день, зростає від 5,01 до 75 %. Сірим кольором позначено країни, для яких немає даних.

ЧитайтеУсі мільярдери світу на одній карті (ІНФОГРАФІКА)

Африка

Континент з найвищим рівнем бідності. На всій території є лише п’ять країн, де в умовах крайньої бідності проживає менше 5 % населення, і фактично в більшості країн частка крайньої бідності становить понад 25 %.

Демократична Республіка Конго (77,1 %) і Мадагаскар (77,6 %) є найбіднішими країнами на планеті, де найчастіше можна зустріти людину, яка живе менше ніж на 2 долари в день.

Азія

Тут дві країни, які заслуговують на особливу увагу, – Китай (0,7 %) та Індія (21,2 %). Китай проводить агресивну модернізацію, використовуючи авторитарну, однопартійну систему правління. Індія, яка також зазнає масових перетворень, є демократичною республікою. За прогнозом PwC, до 2050 р. обидві країни матимуть рівень економіки, більший, ніж у США. Наразі весь світ очікує, чи змінить цю динаміку торгова війна між Китаєм і США.

Південна Америка

На цій карті використано дані Світового банку за 2015 р. або для деяких країн навіть за 2011 р. (останні доступні). Це слід зазначити, оскільки у Венесуелі ситуація стрімко погіршувалася протягом останніх кількох років, коли близько 2 млн людей тікали з країни, а інфляція досягла 200 000 %.

Суринам (23,4 %) і Гондурас (16,0 %) є вогнищами глибокої бідності в Західній півкулі, і насправді багато людей у каравані мігрантів, що прямують до США через Мексику, походять з Гондурасу.

Австралія

Австралія – розвинена держава, частка крайньої бідності в ній становить 0,5 %. Незважаючи на те, що вона розташована дуже близько до країн з високою часткою бідності, такими як Папуа-Нова Гвінея (38,0%) і Тимор-Лешті (30,3%), Австралія в цілому має набагато більш дружню імміграційну політику, ніж інші розвинені країни.

Європа

У Західній Європі лише Румунія має понад 5 % населення, яке живе в крайній бідності. Решта країн мають частку менше 1 % і багато з них – 0,0 %. Не дивно, чому так багато іммігрантів хочуть переїхати на Захід: їх приваблюють соціал-демократичні держави з розвиненою економікою і багатими природними ресурсами.

Північна Америка

Частка крайньої бідності на цьому континенті знижується у напрямку з півдня на північ – від Мексики (2,5%) до США (1,2%) і Канади (0,5%).

Цікаве порівняння: США є домівкою більшої кількості людей, які живуть на $ 1,90 у день, ніж, скажімо, Китай (0,7 %) або Україна (0,10 %). При цьому, в США значно більше заможних громадян, ніж у будь-якій іншій країні світу, не кажучи вже про найбільшу у світі економіку з рівнем ВВП $ 19,4 трлн.

Landlord раніше повідомляв про те, що за допомогою інфографіки можна порівняти рівень життя в різних країнах світу: візуалізація ВВП на душу населення за допомогою карти.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також