Новини / Фінанси     13 січня 2019 09:04

Усі мільярдери світу на одній карті (ІНФОГРАФІКА)

Якщо скласти гроші всіх мільярдерів землі станом на 2017 рік, то отримаємо близько $ 8,9 трлн. Де живуть найбагатші люди світу, наскільки великі їхні статки і що це нам дає для розуміння глобальної економіки – на всі ці запитання можна отримати відповідь з оригінальної карти.

Інфографіку, яка базується на даних звіту UBS та PWC, представляє ресурс howmuch.net.

Кожна точка на карті є мільярдером, а розмір точки відповідає його статкам. Кольором позначено різні регіони світу.

За загальною кількістю мільярдерів (585), а також за загальною вартістю їхніх статків ($ 3,1 трлн) домінують США. Саме тут зібралися такі титани технологій, як Джефф Безос, Білл Гейтс і Ларрі Еллісон. Усі ці світила зберігають своє багатство на фондовому ринку, зазвичай безпосередньо пов’язаному з компанією, яку вони заснували.

ЧитайтеУкраїну очікує новий районний поділ. Зареєстровано законопроекти для 7 областей

Азіатсько-тихоокеанський регіон лише трохи відстає від США за рівнем багатства. Тільки на Китай припадає 373 особи, статки яких мають загальну вартість $ 1,1 трлн. Цікаво, що розмір економіки Японії, за даними Світового банку, дорівнює приблизно третині розміру китайської економіки, але мільярдерів у Японії в 10 разів менше, ніж у Китаї, – лише 35, і їх загальні статки значно менші, ніж скажімо у 12 мільярдерів Гонконгу ($ 138 млрд проти $ 335 млрд).

У Західній Європі за кількістю мільярдерів лідирує Німеччина (123 особи, які контролюють $ 579 млрд). За нею йде Франція (40 осіб, які володіють $ 320 млрд). Статки мільярдерів Росії становлять $ 409 млрд. (Ресурс зазначає, що багато російських олігархів після падіння СРСР заробили свої гроші сумнівними шляхами, і це одна з причин, чому економіку Росії відносять до найбільш корумпованих у світі).

Найцікавіше питання, яке ставить карта: чому в клубі мільярдерів так мало представників Близького Сходу та Північної Африки? Адже розміри нафтової індустрії в цьому регіоні достатньо потужні, щоб зробити принаймні кількох людей казково багатими. Можливо, причиною того, що тут так мало мільярдерів, є домінування в економіці Близького Сходу та Африки державних компаній.

Landlord раніше повідомляв про те, що за допомогою інфографіки можна порівняти рівень життя в різних країнах світу: візуалізація ВВП на душу населення за допомогою карти.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також