Новини / Технології     03 листопада 2022 11:11

Інтерактивну мапу руйнувань агросектору представили в Україні


В Україні презентували “Інтерактивну мапу руйнувань агросектору”. Захід відбувся в Херсонській військовій адміністрації. Розробники проєкту – Всеукраїнська Аграрна Рада та проєкт “Вкурсі Агро” за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Про це повідомили у пресслужбі Мінагрополітики України.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зауважив, що сьогодні аграрії стикаються з великою кількістю викликів – крім війни, на них тиснуть низькі ціни на зерно, складні погодні умови, невизначеність щодо завтрашнього дня.

“Одним із факторів, що ускладнює нам роботу, є обсяг прямих і непрямих руйнувань, які спричинила війна. Я вдячний ВАР, USAID Агро за конструктивні проекти. Завдяки мапі руйнувань, фіксації усіх завданих збитків ми зможемо надалі формувати вимоги до їх відшкодування”, – наголосив міністр.

Сергій Кубах, керівник напряму земельної реформи Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), зазначив, що прямі втрати аграрного сектору України внаслідок війни становлять більше ніж $6 млрд, а загальні втрати – понад $ 30 млрд. До війни торгівля сільськогосподарською продукцією приносила Україні понад 22 млрд доларів, що становило 41% всього експорту.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Заступник голови ВАР Дмитро Кохан розповів, що вся команда разом із юридичними організаціями розробили методичні рекомендації: йдеться про певний перелік дій, які потрібно зробити аграріям, щоб задокументувати злочини, скоєні на підприємстві.

За його словами, до наповнення інтерактивної мапи руйнувань агросектору України можуть долучитися усі охочі.

“Нам важливо, щоб це побачив увесь світ, в тому числі міжнародні організації, які приймають політичні рішення щодо підтримки України. Також важливо, щоб до цієї інформації мали доступ інвестиційні та приватні фонди, які можуть знайти на цьому порталі потенційні проєкти та співпрацювати із постраждалими підприємствами”, – зазначив Дмитро Кохан.

Наразі на мапі зібрано інформацію про 213 пошкоджених об’єктів у 25 територіальних громадах. Переважна більшість з них стосується пошкоджених земельних ділянок. У рамках проєкту діє консультаційна безоплатна лінія для всіх підприємств, які постраждали. Зателефонувавши за номером телефону +38 067 46 42 305 (вказаний на сайті інтерактивної мапи: https://www.agrirecovery.com.ua), можна отримати допомогу на будь-якому етапі документування злочину.

Нагадаємо, наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

У липні збиток, який завдало аграріям російське вторгнення, оцінювався у цифру від чотирьох до шести млрд доларів. На початок вересня альтернативні експерти оцінювали потенційну пряму шкоду агросектору у понад шість мільярдів доларів США, а непряму – у понад 23 млрд доларів.

На кінець жовтня збитки, нанесені сільському господарству України, оцінюють у майже сім мільярдів доларів, підрахували у KSE.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також