Новини    23 листопада 2022 15:15

На карту руйнувань агросектора від початку листопада нанесли 46 об`єктів


Інтерактивна карта руйнувань агросектора України сьогодні містить дані про 279 зруйнованих об’єктів агропромислового комплексу України, що на 46 одиниць більше за показники на момент її презентації на початку листопада 2022 року.

Відповідні дані оприлюднено на сайті проєкту map.agrirecovery.com.ua, запущеного громадською організацією “Всеукраїнська аграрна Рада” (ВАР) за підтримки американської програми з аграрного та сільського розвитку USAID для демонстрації реальних збитків, завданих українському сільському господарству російською агресією.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За даними карти, наразі до неї внесено інформацію про 279 об’єктів АПК, пошкоджених внаслідок російської агресії, з яких 153 одиниці – засмічені боєприпасами, мінами або пошкодженою військовою технікою земельні ділянки, 66 адміністративних та господарських споруд, 19 одиниць сільгосптехніки, обладнання, 11 одиниць автотранспорту, 10 складів, вісім тваринницьких комплексів та сім елеваторів.

Найбільше пошкоджених війною земельних ділянок із зазначених на карті розташовані у Херсонській області (135 одиниць), тоді як у Харківській найбільше постраждали адміністративні та господарські споруди (35 од.), сільгосптехніка (16 од.), транспорт (7 од. ); а у Донецькій – елеватори (7 од.), у Сумській – тваринницькі комплекси (2 од.).

Водночас 64 об’єкти агросектора зазначені як дощенту знищені, 56 отримали середні, а 159 – незначні ушкодження.

Згідно з картою, до 22 листопада до неї внесено дані про 68 постраждалих від російського вторгнення агропідприємств у Харківській області, а також 30 – у Донецькій, 15 – у Херсонській, шести – у Чернігівській, по три – у Київській та Дніпропетровській областях.

Останніми до проєкту внесено дані про зруйнований ангар СТОВ “Соснова” Сєверодонецької міської громади (Луганської обл.), адмінбудівлю ТОВ “Бахмутський розсадник” Бахмутської міської громади (Донецька обл.) та адмінбудівлю ТОВ “Колос” Близнюківської сільської громади (Харків).

“Зафіксовані факти військових руйнувань та зібрані документи надалі можуть використовуватися для відшкодування відповідних збитків як через звернення до міжнародних інстанцій (спеціально створений трибунал, Міжнародний кримінальний суд у Гаазі, Європейський суд з прав людини, інвестиційні арбітражі тощо), так і через застосування внутрішніх програм та процедур в Україні (зокрема, звернення до суду)”, – наголошується на сайті проєкту.

Нагадується також, що для аграріїв важливо вже зараз зафіксувати збитки від російської агресії, зібрати необхідні докази та бути готовими до проходження процедури визначення компенсації у майбутньому, коли відповідні порядки будуть розроблені всіма відповідними органами влади.

Нагадаємо, 2 листопада в Україні презентували “Інтерактивну мапу руйнувань агросектору”. Захід відбувся в Херсонській військовій адміністрації. Розробники проєкту – Всеукраїнська Аграрна Рада та проєкт “Вкурсі Агро” за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО).

Наприкінці травня було створено електронну платформу для збору інформації про завдані збитки аграрному сектору України через російських окупантів. Завдяки платформі аграрії могли сповістити державу про збитки.

У липні збиток, який завдало аграріям російське вторгнення, оцінювався у цифру від чотирьох до шести млрд доларів. На початок вересня альтернативні експерти оцінювали потенційну пряму шкоду агросектору у понад шість мільярдів доларів США, а непряму – у понад 23 млрд доларів.

На кінець жовтня збитки, нанесені сільському господарству України, оцінюють у майже сім мільярдів доларів, підрахували у KSE.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...