На шляху до вступу в ЄС, Україна має виробити власну модель аграрного ринку і працювати з нею в Європі так, щоб не заважати європейському фермеру. Про це розповів член Комітету з питань аграрної та земельної політики Іван Чайківський, передає Latifundist.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Це має бути така політика, щоб ми показали, що ми не страшні, що ми не будемо йти на ринок Європи, — пояснив Чайківський.
Україна має обмінюватися досвідом з європейськими колегами, показувати, як працює українська аграрна сфера.
Нам потрібно бути тут відкритими, формувати відповідне законодавство, щоб захищати європейського фермера, адаптувати наше законодавство під європейське, — переконаний експерт.
Читайте також: Через заборону імпорту до Польщі Україна втратила вже 143 мільйони доларів
Окрім цього, Україні також необхідно бути пильною і закликати європейських партнерів не звинувачувати її в усіх тих бідах, які сталися на економічному фронті Європи.
Нагадаємо, 3 травня Європейська комісія заборонила імпорт чотирьох українських агропродуктів до п’яти держав ЄС – Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Заборона на імпорт стосується чотирьох сільськогосподарських продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. Вона спрямована на “усунення логістичних проблем”, пов’язаних із цими товарами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.
Заходи набули чинності 2 травня і триватимуть до 5 червня 2023 року. У цей період товари можуть імпортуватись у всі держави ЄС, окрім згаданих п’яти. Водночас через їхню територію може здійснюватись транзит української продукції.
Паралельно Болгарія, Угорщина, Польща і Словаччина пообіцяли скасувати свої односторонні заходи щодо української агропродукції.
Водночас постійний представник Польщі в ЄС Анджей Садось заявив, що країна вимагає заборонити імпорт російських сільськогосподарських продуктів до Європи.
Будівництво олійного трубопроводу з України до Польщі не зупинено, і на цей час у Польщі погоджують шлях його прокладання.
Тим часом президент Володимир Зеленський закликав інвестувати в український експорт. Інвестування в український експорт може стати надприбутковим, запевнив він.
Польська молочна палата (Izba Mleka), найбільша в країні спілка виробників молока, закликала владу скасувати обмеження на імпорт української молочної продукції.
Десятки компаній імпортували технічне зерно з України за допомогою шахрайських схем. Це показали вже перші результати розслідування, яке розпочала польська прокуратура.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!