Новини    10 травня 2023 12:17

Польща опублікувала перші деталі розслідування про махінації з українським зерном


Десятки компаній імпортували технічне зерно з України за допомогою шахрайських схем. Це показали вже перші результати розслідування, яке розпочала польська прокуратура.

Про це пише польська газета Rzeczpospolita.

Прокуратура розслідує як постачання зерна з України, так і подальші дії з цим зерном, що здійснювалися вже на території Польщі.

“Десятки компаній і кілька тисяч тонн зерна, яке привезли з України та продали, приховуючи його походження та мету, – такі масштаби махінацій із зерном лише за два тижні встановило розслідування Жешувської прокуратури. Те, що сталося з технічним зерном після перетину польського кордону, розслідує також  податкова служба”, – йдеться в повідомленні.

Одразу після ввезення зерна в Польщу його продавали для виробництва борошна, тобто, вже не як технічне.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Зараз ми ведемо сім спільних проваджень. Загалом йдеться про кілька мільйонів кілограмів зерна, встановлено кілька десятків суб’єктів господарювання. Це компанії, які імпортували товар до Польщі, а також ті, які потім ним торгували”, – розказала речниця прокуратури Ганна Бернат-Джанська.

Скільки компаній стали жертвами шахрайства, прокуратура поки що встановлює.

“Покупців вводили в оману: вони не знали, що зерно з України і що його імпортували як технічне”, – сказала вона.

Читайте також: Через заборону імпорту до Польщі Україна втратила вже 143 мільйони доларів

Нагадаємо, у квітні польський уряд ввів тимчасове обмеження на імпорт через територію Польщі, включаючи транзит, аграрної продукції з України.

3 травня Європейська комісія заборонила імпорт чотирьох українських агропродуктів до п’яти держав ЄС – Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Заборона на імпорт стосується чотирьох сільськогосподарських продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. Вона спрямована на “усунення логістичних проблем”, пов’язаних із цими товарами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

Заходи набули чинності 2 травня і триватимуть до 5 червня 2023 року. У цей період товари можуть імпортуватись у всі держави ЄС, окрім згаданих п’яти. Водночас через їхню територію може здійснюватись транзит української продукції.

Паралельно Болгарія, Угорщина, Польща і Словаччина пообіцяли скасувати свої односторонні заходи щодо української агропродукції.

Постійний представник Польщі в ЄС Анджей Садось заявив, що країна вимагає заборонити імпорт російських сільськогосподарських продуктів до Європи.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...