Новини / Політика     06 травня 2023 10:02

Через заборону імпорту до Польщі Україна втратила вже 143 мільйони доларів – Мінекономіки


Заступник міністра економіки Тарас Качка вважає, що протести польських фермерів проти українського зерна були блефом.

Про це він сказав під час виступу на Брюссельському економічному форумі, пише видання Bloomberg.

“Коли ви щось робите занадто швидко, це іноді стикається з протидією. Така ситуація зараз у нас з сусідніми країнами ЄС: різка зміна торгових шляхів викликала політичні протести польських фермерів”, – сказав Качка.

Польський уряд відреагував на ці протести забороною великої кількості аграрної продукції з України.

За словами Качки, через це Україна отримала $143 млн збитків.

“Це навіть більше, ніж Єврокомісія заплатить польським фермерам у вигляді компенсації. Ні за що, на мою думку. Тому що насправді це був блеф зі сторони польських фермерів. І, на жаль, польський уряд відреагував дуже дивно”, – сказав заступник міністра.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Нагадаємо, у квітні польський уряд ввів тимчасове обмеження на імпорт через територію Польщі, включаючи транзит, аграрної продукції з України.

3 травня Європейська комісія заборонила імпорт чотирьох українських агропродуктів до п’яти держав ЄС – Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Заборона на імпорт стосується чотирьох сільськогосподарських продуктів – пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику. Вона спрямована на “усунення логістичних проблем”, пов’язаних із цими товарами в Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині.

Заходи набули чинності 2 травня і триватимуть до 5 червня 2023 року. У цей період товари можуть імпортуватись у всі держави ЄС, окрім згаданих п’яти. Водночас через їхню територію може здійснюватись транзит української продукції.

Паралельно Болгарія, Угорщина, Польща і Словаччина пообіцяли скасувати свої односторонні заходи щодо української агропродукції.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також