Новини / Політика     29 квітня 2023 13:05

Будівництво олієпроводу з України до Польщі триває – Мінагрополітики


Будівництво олійного трубопроводу з України до Польщі не зупинено, і на цей час у Польщі погоджують шлях його прокладання.

Про це у коментарі LIGA.net розповіли у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.

У відомстві сподіваються, що пропозиція Єврокомісії заборонити імпорт української олії до Польщі не вплине на реалізацію проєкту.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Сподіваємося, що нічого не вплине. Зараз проходять внутрішні польські процедури, пов’язані з погодженням шляху прокладання. Оскільки це складна процедура, зачіпає дуже багато громад і екологічних норм”, — наголосили в Мінагрополітики.

Як відомо, у вересні 2022 року Україна та Польща уклали Меморандум щодо проєкту з будівництва транскордонного трубопроводу, через який транспортуватиметься українська рослинна олія до порту міста Гданськ.

Однак проти цього проєкту виступає Аграрна профспілка “КОРОНА”, яка звернулася із закликом експортувати польський ріпак, а не українську олію. На думку фермерів, об’єднаних навколо Асоціації, зараз польські фермери мають проблеми з продажем ріпаку. Корона” закликає відмовитися від цих інвестицій і зацікавитися польським сільським господарством.

У квітні польський уряд ввів тимчасове обмеження на імпорт через територію Польщі, включаючи транзит, аграрної продукції з України. Після цього певний час не було інформації, чи продовжать поляки будівництво олієпроводу на своїй території.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також