Новини    08 травня 2023 16:43

Польські фермери закликають скасувати ембарго на українську молочну продукцію

Члени Польської молочної палати попередили, що влада залишилася глухою до їхніх аргументів і не консультувалася з гравцями ринку щодо запланованих обмежень.

Польська молочна палата (Izba Mleka), найбільша в країні спілка виробників молока, закликала владу скасувати обмеження на імпорт української молочної продукції.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Ми вимагаємо вилучити ці продукти з-під національного регулювання та звертаємося до єврокомісара Януша Войцеховського, щоб Єврокомісія не включала молоко до переліку [сільськогосподарських товарів], імпорт яких заборонено з України, — директорка  Izba Mleka Агнешка Малішевська, передає dairyglobal.

Більше мінусів, ніж плюсів

Хоча обмеження на імпорт українського зерна здаються виправданими, щоб запобігти значним збиткам польських фермерів, вони не мають жодного сенсу на молочному ринку, ці заборони приносять більше шкоди, ніж користі, і насправді дуже невигідні, пояснила Малішевська, попередивши, що Україна може вдатися до дзеркальних обмежень, і це буде досить болісно для польських виробників молока. Малішевська нагадала, що Польща експортує в Україну значно більше молочної продукції, ніж імпортує.

У першому кварталі Польща експортувала в Україну молочної продукції на 50 млн доларів.  За той самий період імпорт становив лише 4,8 мільйона доларів США.

Члени Польської молочної палати попередили, що влада залишилася глухою до їхніх аргументів і не консультувалася з гравцями ринку щодо запланованих обмежень.

Я рада, що принаймні комісар Януш Войцеховський це розуміє, — зазначила Малішевська.

Жодна з п’яти інших країн, які розглядають обмеження експорту української сільськогосподарської продукції, не повідомляла, що молоко та молочні продукти з України загрожують їхнім ринкам.

Молочну палату підтримала ще одна польська організація молочного бізнесу – Agreement for Dairy. З огляду на зниження попиту на молочну продукцію, спричинене, зокрема, інфляцією, польські виробники та переробники молока тепер повинні більше, ніж будь-коли покладатися на експорт молочних продуктів.  Одна зі значущих країн у торгівлі молочною продукцією – це Україна.

Україна отримує 17% експорту польського йогурту і 7% сиру, зазначив у відкритому листі до уряду Гжегож Ганько, голова Agreement for Dairy.

EDA погоджується

На підтримку безмитного експорту української продукції до ЄС виступила і Європейська молочна асоціація (EDA).

Як EDA, ми чітко заявили про нашу підтримку продовження підходу Комісії ЄС нульові квоти, нульові тарифи, коли йдеться про експорт української молочної продукції до ЄС.  Само собою зрозуміло, що ми очікуємо дотримання принципу взаємності в підході, що підтримує торгівлю, — мовиться в заяві EDA.

Нагадаємо, постійний представник Польщі в ЄС Анджей Садось заявив, що країна вимагає заборонити імпорт російських сільськогосподарських продуктів до Європи.

Будівництво олійного трубопроводу з України до Польщі не зупинено, і на цей час у Польщі погоджують шлях його прокладання.

Тим часом президент Володимир Зеленський закликав інвестувати в український експорт. Інвестування в український експорт може стати надприбутковим, запевнив він.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...