Новини    25 травня 2023 16:07

Європейська асоціація спростувала інформацію про неякісне українське збіжжя

Єврокомісія оголосила про запровадження тимчасових запобіжних заходів проти імпорту агропродукції з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини

Європейська зернова асоціація оприлюднила заяву, яка спростовує інформацію про постачання української агропродукції нібито низької якості на ринок ЄС. Чутки спростувала Європейська зернова асоціація Coceral. У деяких сусідніх країнах, які тимчасово заборонили імпорт, поширюють фейки про заражене мікротоксинами або навіть забруднене радіацією збіжжя. Заяву і спростування опублікували на сайті Української зернової асоціації, передає USM.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У заяві наголосили, що “всі вантажі будь-якого походження проходять перевірку, і наші члени відхиляють будь-які вантажі, які потенційно можуть мати негативний вплив на здоров’я людей і тварин. Цей суворий процес є частиною щоденної практики трейдерів асоціації”.

Своєю чергою, в Українській зерновій асоціації додали, що при експорті зерна, воно проходить ретельну перевірку.

2 травня Єврокомісія оголосила про запровадження тимчасових запобіжних заходів проти імпорту агропродукції з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Обмеження діють до 5 червня.

Окрім того, виконавчий орган ЄС підтвердив надання фінансової підтримки європейських фермерів, рішення щодо якої буде ухвалене пізніше. Також будуть ухвалені заходи для полегшення транзиту українського зерна через “шляхи солідарності” до інших держав-членів ЄС та третіх країн.

ДовідкаCoceral — європейська асоціація торгівлі зерновими, олійними культурами, бобовими, оливковою олією, жирами та кормами. Асоціацію заснували у 1958 році після підписання Римського договору, який призвів до створення Європейського економічного співтовариства.
Асоціація об’єднує виробників, торговців, імпортерів, експортерів і операторів портових терміналів зазначеної агропродукції країн Європейського Союзу.

Українська зернова асоціація єдина профільна асоціація з країн Східної Європи, яка представлена в Coceral, хоча і не є представником країни-члена ЄС.

Нагадаємо, Єврокомісія засудила рішення Польщі та Угорщини заборонити імпорт зерна та іншої сільськогосподарської продукції з України.

Міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив, що до українського зерна в Угорщині будуть застосовуватися ті самі вимоги до контролю якості, що і до зерна, вирощеного в Євросоюзі. За словами міністра, такий крок спрямований на допомогу угорським фермерам, які можуть постраждати від збільшення імпорту дешевшого українського зерна.

Румунія імпортувала українського зерна на 1,24 млрд доларів, значно випередивши будь-яку іншу країну у світі. Загалом торік 13,9% українського агроекспорту відправилось до Румунії. В результаті, місцеве зерно не змогло конкурувати з українською продукцією та здебільшого простоює на складах.

Нині Румунія і Польща ведуть переговори з Єврокомісією щодо механізмів відстеження експорту українського зерна, щоб гарантувати, що місцеві фермери не постраждають від потоку дешевого імпорту.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...