Новини / Тваринництво     17 березня 2023 13:13

Грип птиці може загрожувати Україні: як уберегти птахів


Навесні в Україні може спалахнути епідемія грипу птиці. Щоб запобігти появі захворювання, власникам птахівницьких господарств слід виконувати ветеринарно-санітарними правила, що особливо актуально у період міграції.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Перелік необхідних дій виглядає так:

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

 • здійснення ветеринарних та господарських заходів для запобігання захворюванню птиці;
 • запобігання контакту домашніх птахів з дикими, особливо синантропними і водоплавними
 • запобігання виходу птиці за межі дворової території;
 • проведення очищення та дезінфекції всіх територій та приміщень господарства;
 • окреме утримання різних видів птахів;
 • передача домашньої птиці на огляд ветеринарам;
 • купівля та продаж птиці лише в точках санкціонованої торгівлі при наявності супровідних ветеринарних документів;
 • повідомити у територіальний орган Держпродспоживслужби про наявність птиці, щоб спеціалісти змогли провести необхідні профілактичні заходи;
 • запобігання приходу сторонніх людей у місця утримання птиці;
 • знезараження посліду, а також підстилки біотермічним методом, або спалюванням;
 • слідування правилам особистої гігієни під час догляду за птицею.

Якщо з’являться ознаки захворювання, птахи почнуть себе незвично поводити, або почнеться їх масова загибель, власник має звернутися до Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, Аргентина та Уругвай підтвердили перші випадки пташиного грипу серед диких птахів, що підтверджує поширення хвороби у Південній Америці.

В Ізраїлі виявили спалахи патогенного пташиного грипу H5N1 ще на двох індичих фермах в країні. Перший спалах стався серед 25 000 індиків у трьох кооперативах на фермі в селі Магал біля загороджувальної стіни, побудованої Ізраїлем на окупованому Західному березі.

Французькі виробники фуа-гра зіштовхнулися із катастрофою. Великий спалах пташиного грипу цієї зими і навесні призвів до серйозної нестачі для нового виробничого циклу.

Раніше у США довелося знищити понад 22,8 мільйона птахів через епідемію пташиного грипу. Рекорд пташиного грипу в Сполучених Штатах був встановлений у 2014-15 роках, коли на 200 птахофабриках у 15 штатах було забито 50 мільйонів курей та індиків. Хвороба в 2014-15 роках коштувала птахівництву 3 мільярди доларів і потребувала ще 1 мільярд доларів федеральних витрат.

У Європі найбільший в історії спалах пташиного грипу зафіксували у січні 2022 року. В Європі було підтверджено 675 випадків зараження диких птахів і 534 випадки зараження домашніх тварин. Також було відзначено, що минулого року випадки пташиного грипу були виявлені у ссавців, зокрема у рудих лисиць.

Також у Болгарії знищать 19 тисяч курей через спалах пташиного грипу. Це третій спалах пташиного грипу на птахофабриці у селі Криве Поле неподалік міста Хаскове за останні три роки.

Влада Чехії мусить знищити 220 тис. курей на птахофабриці, де у січні виявили пташиний грип. Це найбільший спалах хвороби у країні. Пташиний грип був зареєстрований на фермі, розташованій за 150 км на захід від Праги.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також