Новини / Аналітика     14 травня 2023 16:57

Ягідний сезон-2023 випробовується заморозками

Заморозки пошкодили саме насадження суниці садової, яка наразі перебуває в активній фазі цвітіння, а особливо ті ділянки насаджень, що розташовані в пониззі

На початку травня фахівці EastFruit вже писали про наслідки для фруктового і ягідного бізнесу України від заморозків, які мали місце наприкінці квітня 2023 року. Тоді, в найпівнічніших областях країни фіксувалися нетривалі заморозки навіть з температурами до -5⁰С.

Як повідомили експертам EastFruit українські садівники, в регіонах, де спостерігалося зниження температур нижче 0⁰С, вони застосовували антизаморозкові заходи, що мінімізувало майбутню шкоду врожаю. І лише в поодиноких випадках негативні температури повітря завдали істотної шкоди квітучим ягідним плантаціям.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У ніч з 11 на 12 травня 2023 року в низці центральних регіонів України, зокрема на Черкащині та Вінниччині, стовпчики термометрів опустилися нижче 0⁰С, тоді як від’ємні температури фіксувалися виключно на поверхні ґрунту.

Заморозки пошкодили саме насадження суниці садової, яка наразі перебуває в активній фазі цвітіння, а особливо ті ділянки насаджень, що розташовані в пониззі.

Ті виробники, які вчасно відреагували на ситуацію і застосували антизаморозкові заходи (такі як прямий полив), змогли мінімізувати прямий збиток від дії негативних температур для насаджень.

Що стосується інших регіонів України, то виробники в більшості випадках повідомляли про стабільний стан квітучих ягідних насаджень, що ще раз підтверджує той факт, що негативні впливи останніх приморозків на ягідні культури в Україні носять виключно локальний характер.

Експерти залишаються при своїх попередніх прогнозах. На їхню думку, доля подальшого врожаю фруктів і ягід в Україні та сусідніх країнах все ще залежить від майбутніх природно-кліматичних чинників, оскільки заморозки в минулих сезонах мали місце аж до настання першого літнього місяця.

Нагадаємо, у всіх плодових кісточкових та насіннячкових культур тривало або закінчувалося цвітіння протягом першої декади травня, розпочалося формування плодів, повідомляє пресслужба Укргідрометцентру.

За інформацією аналітиків EastFruit, оптові ціни на фрукти в Україні станом на кінець 2022 року були в середньому на 98% вищими, ніж на кінець 2021 року. Основна причина такого різкого зростання цін — подорожчання імпортної продукції через девальвацію гривні та підвищення вартості логістики внаслідок повномасштабного вторгнення російських агресорів на територію країни.

Нині в Україні слово “бавовна”, і квіти бавовни мають особливе значення. Науковці вважають, що ця рослинна культура має великий потенціал як окрема сільгоспкультура.

У 2022 році у Чернівецькій області, де зосереджено багато яблучних садів, відзначалася сильна посуха, якої не пам’ятають кілька останніх десятиліть: 40-градусна спека просто випалила сади, і яблуко не набрало потрібних розмірів. Тому товарного яблука цього сезону не буде навіть на поливі.

Водночас високі температури та тривала посуха сильно вдарили по врожаю пшениці у Румунії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також