Новини    14 травня 2023 13:59

Ймовірний дефіцит українського продукту – холодна погода не дала зав’язатись абрикосам

На багатьох площах південних, окремих площах центральних, східних та північних областей у абрикосу було відмічене ураження грибковими хворобами, зав’язі не утворювалися через квітневі дощі у період цвітіння

У всіх плодових кісточкових та насіннячкових культур тривало або закінчувалося цвітіння протягом першої декади травня, розпочалося формування плодів, повідомляє пресслужба Укргідрометцентру.

Зокрема у винограду відмічалося розгортання першого, третього листка та поява першого суцвіття.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На багатьох площах південних, окремих площах центральних, східних та північних областей у абрикосу було відмічене ураження грибковими хворобами, зав’язі не утворювалися через квітневі дощі у період цвітіння, – мовиться у повідомленні.

Натомість стан озимих культур експерти оцінюють як добрий та задовільний.

В озимих жита, ячменю та пшениці на більшості площ тривав ріст стебла. На окремих площах південних областей та Закарпаття у кінці декади розпочалося колосіння озимої пшениці, місцями у північних областях — колосіння озимого жита, що на 2 тижні раніше середніх багаторічних строків. Висота рослин на фазу “нижній вузол соломини” становила від 12 до 55 см.

В озимого ріпаку тривало цвітіння, на окремих посівах центральних та західних областей розпочалося утворення перших стручків.

Нагадаємо, Україна пройшла дефіцит овочів борщового набору. Ціни на ринку мають врегулюватися після збору врожаю.

Анатолій Лаба, селекціонер, член Асоціації селекціонерів, помологів та садівників вирощує в селі Пільний Олексинець Хмельницької області гібриди кісточкових, у тому числі й чорну абрикосу.

За інформацією аналітиків EastFruit, оптові ціни на фрукти в Україні станом на кінець 2022 року були в середньому на 98% вищими, ніж на кінець 2021 року. Основна причина такого різкого зростання цін — подорожчання імпортної продукції через девальвацію гривні та підвищення вартості логістики внаслідок повномасштабного вторгнення російських агресорів на територію країни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...