Новини / Технології     01 червня 2023 20:44

Генетики модифікували курей, щоб отримати гіпоалергенні яйця

Яйця генетично змінених курей не містили овомукоїду або його мутацій. Такий продукт може бути безпечним для алергіків — хоч цей спосіб ще потребує вивчення

В Японії дослідники генетично модифікували курей, щоб отримати яйця, що не викликають алергії. Зауважується, що найчастіше алергічна реакція виникає на білки, що містяться в яєчному білку — овальбумін (OVA) або овомукоїд (OVM), передає Medical News Today.

Нині науковцям Хіросімського університету вдалось позбутись алергенного білка овомукоїду з яєць, змінивши гени деяких курей.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У дослідженні використовувалися активаторні ефекторні нуклеази, подібні до активаторів транскрипції (TALEN), — це білки, які допомагають змінювати ДНК. Вчені видалили ген овомукоїду у двох порід курей і перевірили отримані яйця на безпеку.

Яйця генетично змінених курей не містили овомукоїду або його мутацій. Такий продукт може бути безпечним для алергіків — хоч цей спосіб ще потребує вивчення.

Наступним етапом досліджень буде оцінка фізичних властивостей і придатності до переробки яєць, що містять овомукоїд, а також підтвердження їхньої ефективності за допомогою клінічних випробувань, — зазначає автор дослідження, доцент Хіросімського університету (Graduate School of Integrated Sciences for Life) Рьо Езакі.

Оскільки яйця використовуються у виробництві деяких вакцин (наприклад, проти грипу), ця розробка покращить життя людям з алергією не лише у харчуванні.

Нагадаємо, Charoen Pokphand Foods випустила 23 категорії свіжих яєчних продуктів, які були сертифіковані “Зменшення глобального потепління” — це перші яйця, які отримали таку позначку в Таїланді. Про це інформує пресслужба Мінагро в огляді іноземних ЗМІ.

Команда під керівництвом Китаю заявила, що барвник, який ще не випробуваний як протиотрута на людях, але вже схвалений Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (US FDA) для інших цілей, може врятувати багато життів.

Група дослідників з Нанкінського лісового університету (Китай) розробила нову і відносно просту нейронну мережу під назвою MSUN, яка точно класифікує хвороби рослин у природних умовах. Дослідження опублікували в журналі Plant Phenomics, передає EastFruit. Вчені навчили MSUN класифікувати хвороби рослин у контрольованому середовищі лабораторії, і тепер вона може визначати хвороби рослин у складних польових умовах.

Проєкт редагування генів картоплі PhotoBoost, що фінансується ЄС має на меті підвищити швидкість фотосинтезу в посівах картоплі для підвищення врожайності, ефективності використання води та стійкості до посухи.

Дослідники з Університету Сан-Паулу (USP) у Бразилії розробили електрохімічний датчик на основі крафт-папера, що може виявляти сліди пестицидів у фруктах і овочах у режимі реального часу, якщо його під’єднати до електронного пристрою.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також