Новини / Політика     27 січня 2021 11:05

Фермери ЄС вимагають від урядів введення протекціоністських заходів

У Німеччині фермери проводять акції з вимогами щодо обмеження імпорту агропродукції, а чеський парламент вводить квоти на імпорт у супермаркетах

У Берліні 26 січня перед федеральним міністерством сільського господарства (BMEL) почався протест фермерів, повідомляє top agrar. Близько 58 тракторів зібралися будівлею міністерства і, за словами організаторів, організації Land schafft Verbindung, акція протесту фермерів триватиме кілька днів.

Серед іншого фермери вимагають не лише запровадити фактично певне регулювання цін на сільськогосподарську продукцію незалежною комісією, але й заборонити імпорт в країну продуктів харчування, які виробляються не за німецькими стандартами. Окрім того є пропозиція щодо забезпечення німецького споживача мінімум на 80% продукцією виробленою німецькими фермерами (в першу чергу – молоко і м’ясо). Ну і на додаток: маркувати країну походження всіх складових/інгредієнтів продукту (якщо це більше 1% об’єму продукту).

Головний меседж з цієї акції для українських аграріїв – фермери з ЄС вимагають протекціонізму та обмежень імпорту сировини та харчів з країн, які не входять до ЄС. Якщо їх вимоги будуть враховані, то це може суттєво вплинути на посівні площі певних культур, що експортуються з України, наприклад, ріпаку та сої.

Читайте: Україна експортувала до Німеччини більше 540 тис т насіння ріпаку

А у Чехії нижня палата парламенту підтримала законодавчу ініціативу, яка передбачає введення в країні вимог до супермаркетів площею понад 400 м2 щодо обов’язкової мінімальної частки чеських продуктів на поличках. Ця ініціатива має вступити в силу з 2022 року, незважаючи на певне порушення норм ЄС щодо вільного обігу товарів та послуг. В 2022 році частка вироблених в Чехії продуктів на поличках супермаркетів має становити не менше 55%, а в 2028 році дійти до 73%.

«Звернула увагу на те, що відразу в двох країнах ЄС відбуваються цікаві рухи, які рано чи пізно вплинуть і на наш вітчизняний АПК. Це такі собі поки що нечіткі дзвіночки, які, тим не менш, не варто ігнорувати. На державному рівні також. Але це досить складно робити, коли профільне міністерство є поки що радше привидом», – прокоментувала на своїй Facebook сторінці Ольга Трофімцева, екс-очільниця міністерства аграрної політики та продовольства України.

 

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Україна встановила граничний обсяг експорту кукурудзи – 24 млн т

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також