Новини / Політика     26 січня 2021 09:57

Україна встановила граничний обсяг експорту кукурудзи – 24 млн т

Учасники зернового ринку і мінекономіки погодили граничний обсяг експорту кукурудзи на 2020/2021 маркетинговий рік. Встановлений розмір може переглядатись у залежності від ситуації на ринку

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та учасники зернового ринку 25 січня дійшли згоди щодо визначення граничних обсягів експорту кукурудзи на рівні 24 млн тонн на 2020/2021 маркетинговий рік. Відповідні зміни будуть внесені у додаток до меморандуму про взаєморозуміння між учасниками зернового ринку, яким наразі встановлені граничні обсяги експорту пшениці та жита.

Сторони також домовились, у разі необхідності, переглянути затверджений граничний обсяг кукурудзи, дозволений до експорту, після оприлюднення офіційної статистичної інформації про виробництво культури у 2020 році.

«Наразі за даними регіонів прогнозоване виробництво кукурудзи складає 30,3 млн тонн – це один із найкращих врожаїв кукурудзи за всі роки. Мінекономіки вважає, що жодних проблем з експортом кукурудзи на зовнішні ринки або ймовірного дефіциту цієї культури на внутрішньому ринку – немає. Для подальшого забезпечення прогнозованості і сталості ринку зернових ми підтримуємо пропозицію аграрних асоціацій про включення позиції кукурудзи до меморандуму з визначенням граничних обсягів експорту на рівні 24 млн тонн», – прокоментував міністр розвитку економіки торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

ЧитайтеВаловий збір зернових у світі зросте до рекордних 2,21 млрд т – IGC

Сьогодні в Україні залишається необхідна кількість кукурудзи, що в повній мірі задовольнить внутрішній ринок. Наразі не вбачаєся жодних ризиків для розвитку галузі рослинництва і тваринництва, забезпечення внутрішнього ринку кормами та можливості виконання експортних зобов’язань суб’єктами господарювання.

Так, підписантами меморандуму про взаєморозуміння на ринку зерна окрім мінекономіки є: Американська торгівельна палата в Україні, Українська зернова  асоціація, Європейська Бізнес Асоціація, ГС «Всеукраїнський аграрний форум», Асоціація фермерів та приватних землевласників України, ГС «Борошномели України», об’єднання «Укрхлібпром» та Всеукраїнська асоціація пекарів.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що неліцензійні вакцини спровокували новий спалах АЧС у Китаї.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також