Новини    17 травня 2023 17:42

Ердоган повідомив, що «зернову угоду» продовжили ще на два місяці

"Зернова угода" мала завершитися 18 травня

17 травня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган повідомив, що зернова угода продовжена ще на два місяці. Про це турецький лідер написав у Twitter.

Завдяки зусиллям нашої країни, підтримці наших російських друзів та внеску наших українських друзів, було ухвалено рішення про продовження угоди про “Чорноморський зерновий коридор” ще на 2 місяці, – мовиться у дописі Ердогана.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За його словами, сторони продовжуватимуть зусилля для забезпечення виконання всіх умов “зернової угоди” та її продовження у майбутньому.

Глава Туреччини наголосив, що безперебійне функціонування глобальних ланцюгів постачання продовольства є життєво важливим, особливо для полегшення доступу до зерна для країн, які його потребують.

Крім того, наші російські друзі заявили, що не перешкоджатимуть виходу турецьких кораблів у порти Миколаїв та Ольвія. Ми вдячні їм за це.

Крім того, президент Туреччини подякував президенту України Володимиру Зеленському “за конструктивну співпрацю”.

Він також висловив сподівання, що настануть дні, коли війна між Росією та Україною закінчиться спочатку постійним припиненням вогню, а потім миром.

“Зернова угода” мала завершитися 18 травня.

Країни G7 міркують над майже повною забороною експорту до росії. У рф такий крок викликав незадоволення, тож заступник голови ради безпеки рф Дмитро Медведєв заявив, що спекулюватиме продовженням “зернової угоди”.

З метою збільшення обсягів експорту “великим” суднам, які доставляють агропродукцію з портів Великої Одеси в рамках “зернового коридору”, продовжили пріоритетність при проходженні Босфору.

Під час перевірки кораблів з українським продовольством у Туреччині відбувається звичайний саботаж з боку російської делегації. Перевірка одного судна триває до двох годин, на свою чергу кораблі чекають по 2-3 тижні.

Заступник глави МЗС РФ Сергій Вершинін заявив, що на Росії вважають “недоцільним” продовження “зернової угоди”, якщо з Москви не буде знято санкції, що впливають на сільськогосподарський експорт.

Нині Україна та її міжнародні партнери (ООН та Туреччина) проводять переговори щодо продовження дії “зернової угоди”, аби збільшити її дію на понад 120 днів.

Міністр агрополітики України Микола Сольський зауважив про наслідки можливої відмови рф від продовження “зернової угоди”.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...