Новини    31 січня 2023 19:24

Експерти назвали основні виклики для олійної галузі у 2023 році

У Мінагрополітики вже створена робоча група, яка розв'язує це питання щодо підприємств, зокрема олійно-жирової галузі.

У 2023 році олійно-жирова галузь України після вкрай важкого 2022 року може зіштовхнулася з низкою викликів, заявляють в асоціації “Укроліяпром“.

Через терористичні дії агресора, спрямовані на руйнування енергетичної системи України, в країні продовжуються вимушено запроваджені заходи, спрямовані на стабілізацію енергетичної системи, зокрема віялові відключення. Постійні відключення олійнодобувних та олійно-жирових підприємств з безперервним циклом виробництва є небезпечними і можуть призвести до непередбачуваних наслідків. Особливо враховуючи, що підприємства віднесені до вибухонебезпечних. Дане питання може бути частково вирішене шляхом включення підприємств галузі до об’єктів критичної інфраструктури, — зазнчили в асоціації.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

У Мінагрополітики вже створена робоча група, яка розв’язує це питання щодо підприємств, зокрема олійно-жирової галузі.

Постійний шантаж з боку агресора щодо закриття зернового коридору, що призведе до значного скорочення експорту, а відповідно і виробництва олії соняшникової та шроту, — ще один ризик для галузі.

Крім того, викликом вважають продовження масового експорту насіння соняшнику.

Продовження нарощування експорту насіння соняшнику, зокрема з нового врожаю, за значного зменшення його виробництва може мати негативні наслідки та призвести до зупинки олійнодобувних підприємств, катастрофічного скорочення виробництва олії соняшникової, яка віднесена до соціально значущої продукції, втрати світових ринків збуту продукції з високою доданою вартістю, скорочення робочих місць та надходжень до держбюджету, що є неприпустимим, — акцентували в асоціації.

Нагадаємо, світові ринки зернових та олійних повернулися до повноцінного функціонування після різдвяних свят. Серед чинників, які впливали на попит, пропозицію та ціни цього тижня надалі залишаються простої в зерновому коридорі, збір пізніх зернових та примхи погоди на американському континенті.

Минулого тижня на ринках олійних культур певне пожвавлення спостерігалося лише у напрямку соняшника, натомість ціни, попит та пропозиція на сою і ріпак залишалися стабільними.

Через ракетні удари держави терориста – росії майже всі морські та річкові порти України призупинили роботу з міркувань безпеки, а перебої з електроенергією можуть спричинити зменшення ефективності переміщення товару залізницею.

Трейдери змушені закладати все більше витрат на простій суден (до 30 днів) у ціну, що вбиває економіку для виробника.

Також закупівельні ціни на пшеницю в українських морських портах почали знижуватися через високі ризики постачання зерна морем та високі ставки фрахту.

Українські трейдери повідомили, що на ринках спостерігається зниження експортних цін попиту на українську продовольчу та фуражну пшеницю з постачанням суходолом, а в українських портах зросли доларові ціни трейдерів на кукурудзу.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...