Новини / Трейдинг     08 листопада 2022 15:17

Українські трейдери знижують закупівельні ціни на пшеницю в морпортах


Закупівельні ціни на пшеницю в українських морських портах почали знижуватися через високі ризики постачання зерна морем та високі ставки фрахту.

За даними аналітиків ІА “АПК-Інформ”, протягом минулого тижня в портах Дунаю та Великої Одеси спостерігалось падіння цін попиту трейдерів на пшеницю.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Першочерговим чинником тиску на цінову ситуацію залишався стриманий попит імпортерів на вказану культуру через високі ставки фрахту та ризики постачань зерна Чорним морем. Водночас вантажопотоки в напрямку портів Дунайського регіону продовжували збільшуватися. Крім того, через напружену воєнну ситуацію на півдні країни більшість аграріїв і трейдерів бояться формувати великі обсяги на зберіганні, що також сприяло зниженню цін попиту.

Зокрема закупівельні ціни на пшеницю 2, 3 класу і фураж знизились до 195-225, 190-215 і 175-205 USD/т, або 7600-8500, 7450-8350 і 6500-7670 грн/т СРТ-порт. При цьому знижувались переважно максимальні ціни, що озвучували одиниці й переважно в портах Дунаю.

Нагадаємо, українські трейдери повідомили, що на ринках спостерігається зниження експортних цін попиту на українську продовольчу та фуражну пшеницю з постачанням суходолом, а в українських портах зросли доларові ціни трейдерів на кукурудзу.

Минулого тижня аналітики відзначали, що відчувається насичення ринків за всіма напрямками. Основні порти по річці Дунай, а також порти Іспанії, Італії та Туреччини переповнені пшеницею і чекають розвантаження, що дозволило б прийти на ринок новому логістичному попиту. Насичення попиту пшеницею відчувається на всіх ринках Європи.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також