Новини / Садівництво     05 червня 2022 21:07

До збору ягід на Волині залучають тимчасових переселенців

На збір урожаю у господарстві наймають працівників. На даний час уже залучають переселенців із Миколаєва.

На підприємствах Торгової марки “Ягоди Волині” вирощують полуницю у відкритому ґрунті на площі близько 12 га. Вже не перший рік підприємство займається органічним виробництвом, має відповідний сертифікат європейського зразка. Два сорти полуниці Хоней й Флоренс відправляють на експорт. Про це розповів співвласник ТМ “Ягоди Волині” Віталій Ішмурат, повідомляє AgroPortal.

“Окрім полуниці, ми ще вирощуємо малину — 16 га, обліпиху — 8 га, суницю альпійську — 5 га, лікарські трави. Земельний банк сертифікованих земель становить близько 300 га. Всі вони, а це 8 об’єктів, знаходяться у різних населених пунктах Волинської області — с. Переспа, с. Трилісці, с. Прилісне, с. Серхів, с. Карасин та інших. Територіальна громада дає нам земельну ділянку під наші умови розміром 15-20 га. Перший рік ми готуємо землю під посадку, а на другий рік, уже провівши всі комунікації, засаджуємо її плодово-ягідними культурами. Так забезпечуємо місцевих жителів робочими місцями. Потім ідемо в наступне село. Зараз, наприклад, у двох селах ми робимо проєкти з лікарських трав, на наступний рік інші села на черзі, тобто розширюємо географію”, – зазначив Ішмурат.

На збір урожаю у господарстві наймають працівників. На даний час уже залучають переселенців із Миколаєва.

За активної участі Рожищенського та Маневицького центрів зайнятості проводять зустрічі з вимушеними переселенцями, щоб залучити їх до роботи на збирання суниці садової та суниці альпійської, пояснити умови праці та можливість доставки на об’єкти господарства.

“Якщо 20 років заморозкою займалось дуже мало підприємств, то зараз є достатньо велика конкуренція. Свіжими ягодами не займаємось узагалі. Все ж таки більше схиляюсь до можливості заморозити нашу продукцію та експортувати. Машина приїхала, ми її завантажили і відправили на заморозку. Такий вид діяльності більш спокійний і мені до вподоби. За цей час уже маємо постійні канали збуту, постійних контрагентів, з якими працюємо, — це Чехія, Литва”, — наголосив підприємець.

Натомість робити прогнози щодо врожайності наперед співвласник ТМ “Ягоди Волині” не береться, адже вони працюють на відкритому ґрунті. Всі підсумки будуть тоді, коли зберуть останню ягоду на полі.

Нагадаємо, господарство повного циклу Famberry, що розташоване у Запорізькій області має намір постачати кизил на ринок Румунії.

Нині найбільша проблема сільгоспвиробників – неможливість вивезення збіжжя. Оскільки зерно не відвантажується, немає фінансових надходжень, тож аграрії опинилися в ситуації недостатнього фінансування.

В Україні сезон тепличної полуниці стартував на один тиждень раніше проти 2021 року. Так, з 16 квітня 2022 р. із теплиць південних регіонів України на ринок почали надходити оптові партії першої ягоди нового сезону, тож довелось знижувати ціну.

Пізніше українським виробникам полуниці садової вдалося підвищити відпускні ціни на ягоду. Першочерговою причиною подорожчання оператори ринку називають нестабільні та малооб’ємні постачання суниці садової з місцевих господарств, які пояснюються погіршенням погодних умов в основних регіонах виробництва.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також