Новини    09 травня 2022 19:47

Найбільший виробник кизилу планує вийти зі своєю продукцією на ринок Румунії

Господарство також експортує продукцію до Молдови та Польщі. Були продажі ще до Ізраїлю, але через блокування портів вони тимчасово призупинені.

Господарство повного циклу Famberry, що розташоване у Запорізькій області має намір постачати кизил на ринок Румунії. Про це розповіла під час прямого етеру в Instagram співвласниця Famberry Ліза Ольшанська, передає AgroPortal.

“Ми дуже хочемо вийти на ринок Румунії. Там є завод, який виготовляє концентрати для соків. Їм цікавий кизил, але є одна проблема — наша ягода коштує дорожче, оскільки вона органічна. Завод не бачить сенсу переплачувати, якщо на виході вони отримують неорганічний продукт. Але переговори тривають, адже вони шукають альтернативу російським продуктам і хочуть підтримати Україну”, — зазначила Ольшанська.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений AgroPortal.ua | Агровидання (@agroportal.ua)

Водночас заморожену ягоду Famberry продає оптом по Україні за 96 грн/кг, а на експорт — 110 грн/кг.

Також господарство експортує продукцію до Молдови та Польщі. Були продажі ще до Ізраїлю, але через блокування портів вони тимчасово призупинені.

Нагадаємо, вирощувати кизил невеликими обсягами – на 1-2 га невигідно. Тому що не вдасться сформувати експортну партію – ділиться секретами вирощування не досить популярної в Україні промислової ягоди фермер Сергій Малявкін.

7 травня Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження “Про схвалення основних (стратегічних) напрямів діяльності банків державного сектору на період воєнного стану та післявоєнного відновлення економіки”. Прийняте рішення визначає ключові цілі та напрями діяльності банків державного сектору, запроваджує моніторинг потенційних загроз національній безпеці України та заходи їх нейтралізації.

Нині найбільша проблема сільгоспвиробників – неможливість вивезення збіжжя. Оскільки зерно не відвантажується, немає фінансових надходжень, тож аграрії опинилися в ситуації недостатнього фінансування. 

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...