Новини    02 травня 2022 12:57

Аграрії закликають банки кредитувати «червоні» області

Через закрите фінансування страждає 60% області, яка може проводити роботу.

Нині найбільша проблема сільгоспвиробників – неможливість вивезення збіжжя. Оскільки зерно не відвантажується, немає фінансових надходжень, тож аграрії опинилися в ситуації недостатнього фінансування. Про це повідомила фінансовий директор компанії Agromino Світлана Омельченко під час вебінару Trend&Hedge Club, повідомляє AgroPortal.

“В Agromino залишилося нереалізованим 20% зерна, яке коштує близько $12 млн. При цьому сьогодні нам не вистачає $3 млн на посівну”, — зазначила Омельченко.

За її словами, компанія обробляє 42 тис. га землі, з яких частина знаходиться в Харківській області, й банки відмовляються надавати кредити, відносячи всю область до “червоної” зони.

“Маємо на Харківщині 15 тис. га в Богодухівському районі, бойові дії проходять на відстані 50 км, але ми там проводимо посівну. Також є землі у Вовчанському районі, який окупований, там посівна не відбувається, але на 5 тис. га посіяна озима пшениця, і ми впевнені що зберемо врожай”, — наголосила експерт.

Вона додала, що компанія переконує банки, що не можна всю область, на частині території якої проходять бойові дії, відносити до “червоної” зони.

Через закрите фінансування страждає 60% області, яка може проводити роботу. Тому прохання до банків — переглянути рішення по областях, де відбуваються бойові дії.

Нагадаємо, основними завданнями аграрної науки в умовах воєнного часу є створення умов до забезпечення першочергово стабільного та високого рівня виробництва продовольчої продукції в Україні.

Попри військові дії та загрози в нашій державі, в Україні триває весняна посівна. Так, за останніми даними, сівбу ярих культур проводять 23 області України, крім Луганської, практично на всій території якої проходять бойові дії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...