Новини    24 квітня 2022 17:34

Полуничний сезон в Україні стартував раніше

Перші малооб'ємні партії полуниці виробники південних областей України пропонують у середньому по 6,6 $/кг, тоді як роком раніше перша ягода надійшла від виробників на ринок більш ніж на 15% дорожче.

В Україні сезон тепличної полуниці стартував на один тиждень раніше проти 2021 року. Так, з 16 квітня 2022 р. із теплиць південних регіонів України на ринок почали надходити оптові партії першої ягоди нового сезону, йдеться у повідомленні EastFruit.

Роком раніше перші поставки тепличної полуниці з місцевих господарств на українському ринку були зафіксовані не раніше 23 квітня, чому сприяла прохолодна та похмура погода протягом усієї першої половини весни 2021 р.

Що стосується оптових цін на перші партії місцевої полуниці, то вони незначно нижчі за минулорічні, навіть попри той факт, що самі продажі почалися дещо раніше.

Нині перші малооб’ємні партії полуниці виробники південних областей України пропонують у середньому по 6,6 $/кг, тоді як роком раніше перша ягода надійшла від виробників на ринок більш ніж на 15% дорожче, в середньому по 7,89 $/кг.

“У цьому випадку важливу роль відіграла і девальвація національної української валюти проти минулого року. Але навіть якщо не враховувати різницю валютних курсів, сьогоднішні ціни на перші партії полуниці з українських теплиць продавалися б практично на 10% дешевше, ніж така ж продукція, але вже після 23 квітня 2021 року”, — зазначають експерти.

Водночас основні корективи у виробництві та торгівлі плодоовочевою продукцією в Україні вносять активні воєнні дії.

Нагадаємо, ринок сиру в України починає, хоч повільно, але все ж відновлюється. Сироварам пощастило, що вони були не дуже зав’язані на експорті.

Раніше Landlord повідомляв, що через війну в Україні може початися голод у Єгипті, Лівані та Ємені.

Запорізька обласна військова адміністрація зобов’язала підприємства, які виробляють харчові продукти, перейти на цілодобове виробництво продукції. 

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...