Новини / Рослинництво     26 листопада 2020 15:01

Чи вистачить усім насіння кукурудзи?

Очікується, що терміни імпорту насіння кукурудзи до України будуть зміщені

Впродовж 11 місяців 2020 року до України було завезено 18 800 т насіння кукурудзи. Для порівняння: за аналогічний період минулого року ця цифра становила 25 500 т. Про це повідомляє «АПК-Інформ».

За інформацією агентства, дефіциту посівного матеріалу кукурудзи у зв’язку з цим очікувати не варто. Провідні насіннєві компанії наразі оцінюють ринок та продовжують виробництво якісного посівного матеріалу.

Тож слід очікувати, що всі запити українських агровиробників щодо гібридів кукурудзи західних брендів будуть виконані. Тим паче, що значна частина їхнього посівного матеріалу вирощується безпосередньо в Україні.

Разом з тим експерти ринку визнають, що зміщення термінів постачання посівного матеріалу частково пояснюється несприятливими погодними умовами цього року у країнах, де розташовані насінницькі посіви. Крім того, слід враховувати, що окремі позиції, які не завжди постачаються на ринок України у великих обсягах, потрібно замовляти якомога швидше, оскільки їх може вистачити не всім.

Читайте: В питаннях агрострахування немає місця реактивності — лише проактивності

І така ситуація цілком об’єктивна, враховуючи несприятливі вегетаційні умови для кукурудзи, що склалися у 2020 році. Однак потрібно взяти до уваги і психологічний фактор, як з боку виробників і продавців насіння, так і з боку фермерів. По-перше, чимало агровиробників після такого посушливого року дуже обережно ставляться до королеви полів, оскільки втратили на ній великі гроші. Відповідно, вони або роздумують про скорочення площ під цією культурою, або ж поки намагаються визначитися з підбором гібридів та ступенем інтенсивності технології.

По-друге, продавцям також дуже непросто розрахувати власні сили на наступний сезон, аби задовольнити потреби клієнтів та водночас не сформувати великі обсяги залишків.

Гадаємо, про дефіцит посівного матеріалу кукурудзи не йтиметься в жодному разі, тим паче що в Україні не бракує гарних селекційних компаній. Та вочевидь не всі фермери зможуть взяти саме ті гібриди, які запланували, та в потрібній кількості. Тож не варто зволікати.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що IGC невиправдано завищила оцінку виробництва кукурудзи в Україні.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також