Новини / Рослинництво     02 листопада 2020 13:10

IGC невиправдано завищила оцінку виробництва кукурудзи в Україні

Прогноз Міжнародної ради по зерну завищений щонайменше на 3 млн тонн. Тепер світовий ринок очікує на корекцію вже у новому звіті міністерства сільського господарства США

Міжнародна рада по зерну (IGC) оприлюднила свій новий баланс світового ринку зернових. Основні зміни внесені в дані по виробництву, споживанню і перехідним складським запасам кукурудзи і пшениці.

Оцінки виробництва пшениці у поточному сільгоспроці було збільшено на 1 млн тонн, в результаті чого новий загальний прогноз склав 764 млн тонн. Проте, IGC прогнозує, що запаси на кінець року скоротяться на 3 млн тонн (у порівнянні з даними за жовтень) і становитимуть 291 млн тонн за рахунок значного збільшення споживання. Хоча, слід зауважити, що новий прогноз запасів все ще на 13 млн тонн більше обсягів складських залишків у минулому 2019/2020 маркетинговому році.

Показник виробництва кукурудзи був знижений на 4 млн тонн у порівнянні з прогнозом минулого місяця, в результаті чого загальний обсяг світового врожаю культури у 2020 році тепер очікується у 1156 млн т. Запаси також зменшилися на 6 млн тонн – до 279 млн тонн, що на 18 млн тонн менше, ніж торік.

Читайте: Олена Покотилова: Політ мрії

Зазначимо, що для України оцінка виробництва кукурудзи від IGC здається занадто завищеною – 33 млн тонн. Українські аналітики, з огляду на порівняно низьку врожайність культури в цьому році, оцінюють урожай кукурудзи в Україні у межах 27-29 млн тонн. Якщо ці дані підтвердяться в найближчі дні, то в звіті міністерства сільського господарства США (USDA), на який ринок очікує вже через тиждень, в оцінках світового виробництва кукурудзи в 2020 році може утворитися значна «діра». У попередньому, жовтневому, звіті USDA повідомлялося, що виробництво кукурудзи в Україні в 2020/2021 МР прогнозується на рівні 36,5 млн тонн.

Виробництво кукурудзи в ЄС також може виявитися нижче, ніж очікувалося. Монітор ЄС з моніторингу сільськогосподарських ресурсів (MARS) знизив врожайність кукурудзи з 7,83 т/га до 7,42 т/га. Наразі збір європейського врожаю кукурудзи завершено на 88%.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що за минулий тиждень ціни на основні види зерна в Україні зросли до 500 грн за 1 тонну.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також