Новини    28 січня 2018 16:22

Чого чекати від нових правил виробництва цукру?


Нові правила виробництва цукру дозволить отримати більше цукру з буряку, але змусить фермерів підняти планку вирощування цієї культури. Про це повідомив аналітик сировинних ринків та сільського господарства НАЦУ «Укрцукор» Василь Долінський, у своєму блозі для видання Аgravery. На його думку,  на вітчизняні цукрові заводи чекає перехід до європейських стандартів щодо прийому сировини. Все через прийняте, нещодавно, Міністерством аграрної політики та продовольства України положення директиви Ради ЄС № 2001/111/ЄС, згідно якої з 1 вересня 2022 року вимоги до виробництва цукру в Україні відповідатимуть вимогам Євросоюзу.

«У найближчій перспективі вітчизняні цукрові заводи чекає перехід до європейських норм прийому сировини, що означає вимірювання не лише рівня забрудненості та цукристості, а й з розрахунками втрат цукру в мелясі. Що це значить? Це значить, що разом із цукристістю та забрудненістю, на ціну цукрових буряків при прийомі, впливатимуть показники вмісту калію, натрію та альфа-амінного азоту. Така система дасть змогу платити тільки за цукор в буряках. Заводи будуть контролювати здавачів і, в результаті,  отримувати якісну сировину на переробку», – каже експерт.

За його даними, за останні роки виробники збільшили врожайність цукрового буряку –до 46-48 т/га в середньому по країні та збільшити вихід цукру з 1 га до 8-8,5 т/га. Нова система прийому сировини для цукрових заводів дасть змогу платити тільки за цукор в буряках.

«Найбільш поширеним показником вимірювання при такій системі є вміст біологічних цукрів — так звана поляризація. Цей показник дозволяє розрахувати вихід цукру. Проте, в сучасній цукрової галузі інформації про вміст цукру не достатньо, адже обсяги виробництва залежать від цілої низки інших властивостей коренеплоду, визначення яких дозволяє підрахувати потенційний вихід цукру з одного гектару» – прокоментував аналітик.

За його словами, нова система мотивує аграріїв дбати про якість цукрових буряків, що дозволяє цукровим заводам та господарствам працювати ефективніше. Адже якщо підприємство недобросовісно вносить азотні добрива, вони будуть мати нижчу ціну на буряк.

«Переважна більшість цукрових заводів ще не готова до таких змін, через нестачу потрібного обладнання та його високу ціну. Більше того, заводи, які працюють на власній сировині, мало зацікавлені у контролі її якості. Відповідна сільськогосподарська практика, особливо у раціональному внесенні азотних добрив, допоможе фермерам та агрономічним службам звести до мінімуму ризик надмірної концентрації альфа-аміну в цукрових буряках, як результат, господарства отримають вищу закупівельну ціну від заводу», – заявив Василь Долінський.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...