Новини / Рослинництво     24 березня 2022 18:16

Виробництво добрив в Україні зупинено через бойові дії – ЗМІ

Україна запровадила заборону на експорт добрив

Багато українських виробників добрив розташовані поблизу бойових дій і більшість потужностей з виробництва вже зупинено. Про це повідомляє GMK.

“Потужності українських виробників дають змогу повністю забезпечити потреби внутрішнього ринку азотних добрив. Але зараз GMK Center передбачає, що більшість потужностей з виробництва добрив вже зупинено як через небезпеку воєнних дій, так і через проблеми з поставками сировини. Відновлення виробництва залежатиме від термінів закінчення бойових дій та характеру отриманих ушкоджень”, – йдеться в повідомленні. 

Зазначається, що водночас в Україні недостатньо розвинене виробництво комплексних добрив. У 2021 році в Україну імпортовано 1,9 млн т комплексних добрив. Найбільшим джерелом імпорту комплексних добрив була Білорусь (617 тис. т). Це 32,1% загального обсягу імпорту комплексних добрив. Таким чином, Україні необхідно знайти альтернативні джерела поставок для заміщення імпорту з Білорусі.

Довідка. 12 березня 2022 року Україна запровадила заборону на експорт добрив, щоб зберегти ринковий баланс під час війни. Майже 45% українського експорту азотних добрив у 2021 році припадало на ЄС. Найбільшими імпортерами українських азотних добрив були Румунія (190 тис. т), Італія (138 тис. т), Франція (104 тис. т), Угорщина (88 тис. т), Іспанія (56 тис. т), Болгарія (50 тис. т) .т), Польща (40 тис. т). У поточних умовах країнам ЄС потрібно буде шукати інші джерела постачання азотних добрив.

Раніше Landlord повідомляв, що уряд підготував розширення програми кредитування для підприємців. 

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також