Новини / Садівництво     16 серпня 2023 09:45

ФГ “Теолинське” на Черкащині збирає перший повноцінний врожай обліпихи


На Черкащині, в Уманському районі, фермерське господарство “Теолинське” цьогоріч збирає перший повноцінний врожай обліпихи.

Про це повідомили в Асоціації “Укрсадпром”.

“Це третій рік наших насаджень і перший повноцінний урожай. Минулого сезону ми залишили невеличкий врожай на кущах і дали людям зібрати ягоди для себе, кількість ягоди не дозволяла обрізати плодові гілки. А цього року це повноцінний врожай і 15 кг з рослини (від 12 до 18 кг з рослини в залежності від запилювання)”, — розповів представник господарства Іван Полонський.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За його словами, на полях агрофірми вирощують декілька сортів обліпихи — сорт української селекції “Орендж Революшн” (авторський сорт Володимира Меженського), технічний сорт “Марійа Брувеле” і десертний “Єва”.

“У якості запилювача ми використовуємо “Лорд”. Загальна площа саду 7 га, цього року родить 2-2,5 га і на цих гектарах присутні всі три наші сорти. “Орендж Революшн” — це універсальний сорт, крупна ягода, але трошки рідкувата на гілках, а “Марійа Брувеле” — середнього розміру, але велика концентрація ягід на гілці”, — додав аграрій.

На зборі врожаю у господарстві працює 20 людей, вони секаторами обрізають плодоносні гілки і укладають в ящики по 5 кг.

“Взагалі, врожай 2023 виявився в два-три рази більшим, ніж ми розраховували. Найбільшу кількість дає цього року сорт “Марійа Брувеле”, середній, але все одно більше очікуваного — “Орендж Революшн”, щодо “Єви”, то на початку плодоношення, як і зазначено в описі сорту, врожайність слабка, а на третій-четвертий рік вона значно збільшується. Тож ми чекаємо від “Єви” приросту на наступний рік”, — поділився Іван Полонський.

Після війни в господарстві планують налагодити власну переробку і заморозку обліпихи.

Довідка. При використанні всіх можливостей реалізації свіжих і заморожених ягід обліпихи, щорічний дохід господарства з виробництва цієї культури зростатиме з $ 170 тис. в перший рік реалізації, до $ 800 тис. При підвищенні віку кущів і їх виході на максимальну продуктивність. Такі цифри закладені у бізнес-план розроблений компанією Pro-Consulting.

Нагадаємо, аграрне підприємство “Рови Агро” з Вишгородського району Київської області за допомогою гранту планує закласти другу чергу саду обліпихи, збільшивши його площу з 12 до 22 га.

На Рівненщині фермерське господарство “Смачна ягідка”, котре спеціалізується на смородині та малині, планує висадити плантацію обліпихи площею 22 га.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також