Новини    02 жовтня 2022 14:58

На Рівненщині планують висадити 22 га обліпихи

Зараз ринок збуту обліпихи є, хоча ціна на неї тримається не дуже висока

На Рівненщині фермерське господарство “Смачна ягідка”, котре спеціалізується на смородині та малині, планує висадити плантацію обліпихи площею 22 га. Про це розповів директор підприємства Петро Нікітчук в коментарі Ягіднику.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Ми вже розробили проєкт майбутньої плантації обліпихи, але з сортами, які будемо вирощувати, ще не визначилися. Знаємо тільки, що це буде декілька сортів, не один. Можливо, це будуть нові європейські сорти, адже хочемо отримувати великі та гарні ягоди”, — зазначив директор ФГ.

Наразі ринок збуту обліпихи є, хоча ціна на неї тримається не дуже висока. В основному обліпиху з гілочкою купують з метою подальшого заморожування.

“Але загалом ми хочемо вирощувати різні ягоди. Можливо, висадимо ще 1 га шипшини. Я вважаю, це не надто перспективна культура, але й 1 га — це не так і багато, тому, думаю, що ми без проблем реалізуємо цей урожай”, — наголосив він.

Також у господарстві планують розширити на 5 га плантації малини.

Довідка. При використанні всіх можливостей реалізації свіжих і заморожених ягід обліпихи, щорічний дохід господарства з виробництва цієї культури зростатиме з $ 170 тис. в перший рік реалізації, до $ 800 тис. При підвищенні віку кущів і їх виході на максимальну продуктивність. Такі цифри закладені у бізнес-план розроблений компанією Pro-Consulting.

Нагадаємо, погодні умови літа 2022 року на Вінниччині катастрофічно вплинули на врожай обліпихи. Через посушливу погоду всього з одним дощем протягом червня-липня розміри плодів та загальної кількості врожаю зменшилися вдвічі.

У травні агрометеорологічні умови виявились неоднорідними та в цілому оцінювалися як задовільні, водночас для озимих культур — переважно сприятливі.

До середини XXI століття під впливом різних чинників, зокрема й зміни клімату, знизиться врожайність основних сільськогосподарських культур України. Згідно з прогнозом, знизиться врожайність, зокрема, ячменю, кукурудзи, соняшника. Про це свідчать дані Світового банку

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...