Клімат

17 години тому

Одне з найбільш забруднених пластиком місць у світі: фото Філіппін, що шокує

Філіппіни є домівкою для більшості видів морського життя, ніж будь-де на Землі, і водночас це третя найзабрудненіша пластиком територія у світі. У місці, де річка Пасиг впадає в Манільську затоку, більша частина сміття мегаполісу потрапляє у Філіппінське море, вбиваючи при цьому риб і птахів.

Про це повідомляє на своїй сторінці в Instagram ресурс National Geographic.

Пластична лінія порту Маніли далека від ідилічних сцен річок, які надихали поетів і художників у минулому. Тепер її всю заполонило пластикове сміття – одна із глобальних проблем людства.

ЧитайтеВідмова від пластику: в канадських магазинах почали продавати продукти без упаковки

Письменник і серфер Ніколо Себастьян, котрий досліджував, як кліматична криза впливає на філіппінські води і на тих, хто мешкає в них, пише:

«Ця частина Маніли є одним із найбільш густонаселених місць на Землі, і прибережні громади є одними з найбільш уразливих до підвищення рівня моря, штормових ударів та інших катастроф, пов’язаних із кліматом. Від міських річок до віддалених рибальських сіл та бурхливих коралових рифів життя на філіппінському архіпелазі глибоко взаємозалежне: виживання всіх нерозривно переплетене не тільки з морем, а і з погіршенням кліматичної кризи».

За 10 годин сторінку National Geographic переглянули майже 250 тис. користувачів. Як пишуть у коментарях, люди вражені тим, що ніхто із мешканців громади не намагається очистити берег – зібратися разом хоча б у вихідні й допомогти збереженню довкілля. І це при тому, що зовсім поруч берег засліплює своєю білизною величний храм…

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Photo by Hannah Reyes Morales @hannahreyesmorales | Plastics line Manila’s Baseco port area, a far cry from the idyllic riverside scenes that inspired poets and painters in the past. I’ve been working with writer and surfer Nicola Sebastian, who’s been exploring how the climate crisis affects Philippine waters and those who inhabit it. She writes: Here, where the Pasig River meets Manila Bay, much of the megapolis’ trash flows into the Philippine Sea. The Philippines is the third worst plastic polluter in the world; it is also home to more species of marine life than anywhere else on Earth. This part of Manila is one of the most densely populated places on Earth, and coastal communities like this are among the most vulnerable to sea-level rise, storm surges, and other climate-related disasters. From urban riversides to remote fishing villages to bustling coral reefs, life in the Philippine archipelago is deeply interdependent: the survival of all is inextricably intertwined not just with the sea, but also with the worsening climate crisis. Follow @hannahreyesmorales for more stories about the Philippines and beyond. #Philippines #CitiesMadeOfWater #Manila

Допис, поширений National Geographic (@natgeo)

Landlord раніше повідомляв про те, що гіганти виробництва напоїв Nestle SA, Danone SA і PepsiCo Inc. на початку 2022 року планують продавати воду в пластикових пляшках, які піддаються переробці, виготовлених із тирси.

Клімат

08 липня 2019 09:42

На Алясці +32°С! Швейцарські кліматологи знайшли спосіб, як затримати глобальне потепління

На Алясці зафіксовано рекордно високу температуру повітря за всю історію – +32 °С при нормі +18 °С. Потепління призвело до смерті тисяч тупиків, оскільки риба, якою харчуються ці птахи, спливла на північ. Щоб зарадити змінам клімату, швейцарські вчені закликають висадити 4,4 млрд га дерев.

Про це повідомляє AgroXXI.

Всесвітня метеорологічна організація ООН прогнозує, що 2019 рік виявиться одним із найспекотніших, а п’ятирічний період 2015–2019 рр. поб’є рекорд за найвищими середніми температурами повітря за всю історію спостереження.

Читайте: Понаднормова робота: ризики та наслідки

Минулого тижня в Анкориджі, найбільшому місті американського штату Аляска, частина якого розташована за полярним колом, температура досягла +32°С при нормі в 18–19°С у цю пору року. До цього рекордом вважалася температура 29°С, зафіксована у 1969 р.

Вчені пов’язують потепління в Алясці з таненням арктичних льодів і підвищенням температури Північного Льодовитого океану. На території штату почалися лісові пожежі. За даними BBC News, потепління в штаті призвело до смерті тисяч тупиків через голод, оскільки риба, якою харчуються ці птахи, спливла на північ унаслідок підвищення температури води.

Глобальне потепління затримають дерева

Науковці Швейцарської вищої технічної школи Цюріха дійшли висновку, що затримати глобальне потепління на кілька десятиліть можна за допомогою висаджування дерев загальною площею 4,4 млрд га. Рослини вилучатимуть надлишки вуглецю з атмосфери і використовуватимуть його для свого зростання.

Дослідники з’ясували, що на Землі є трохи менше 1 млрд га, які вільні від міст, сільськогосподарських земель і лісів. Крім того, на 1,7–1,8 млрд га рослинність дуже незначна, і вони також можуть використовуватися для посадки лісів.

При цьому з насадженням дерев слід поспішати, оскільки вчені наголошують, що зміни клімату можуть у майбутньому зробити цей простір неродючим. До 2050 р. приблизно 223 млн га (особливо в тропіках) будуть непридатними для висаджування лісів.

Landlord раніше повідомляв про те, що вчені Німеччини розробили кліматичну модель, яка може використовуватися для формування точних прогнозів.

Клімат

27 червня 2019 09:38

110 за Фаренгейтом: екстремальна спека спопеляє Європу

Екстремальна спека охопить південну Францію в п’ятницю, при цьому очікується, що температура підніматиметься значно вище 40°C і локально до 44–46°C. Метеорологи попереджають про небезпеку внаслідок високого ризику виникнення пожеж та загрози життю людей.

Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук Severe Weather Europe.

Такі показники стануть найвищою температурою у Франції за всю історію спостережень і можуть призвести до загибелі тисяч людей. Рекордні денні температури очікуються також в Іспанії та Італії.

Читайте: Через аномальну спеку поля атакують шкідники

«Пік теплової хвилі спостерігатиметься четвер і в п’ятницю, що принесе надзвичайно сильне тепло на частину території Франції, Іспанії та Італії! Моделі показують пікові денні температури (вище  40°C), що б’є численні рекорди за всю історію спостережень», – відзначає ресурс.

Landlord раніше повідомляв про те, як вплине на врожай зернових аномальна спека в Україні.

Клімат

10 червня 2019 16:44

Погодні аномалії й протистояння їм: розроблено нову кліматичну модель

Погодні аномалії все частіше дошкуляють аграріям, тож кліматологи перебувають у постійному пошуку методів протистояння несприятливим тенденціям в атмосфері. Вчені Німеччини розробили кліматичну модель, яка може використовуватися для формування точних прогнозів.

Про це повідомляє Forbes.

Кліматологи з Інституту Альфреда Вегенера та інших наукових установ Німеччини розробили кліматичну модель, яка здатна правильно передбачати хвилеподібну траєкторію струминної течії – потужного повітряного потоку, що проходить із заходу на схід у помірних широтах Північної півкулі.

Читайте: Ні посадити, ні пересіяти: американські фермери пересаджують кукурудзу під проливним дощем

Ця робота безпосередньо пов’язана з прогнозом аномальних погодних явищ – наприклад, незвичайної погоди нинішньої весни. Вона є одним із перших прикладів використання штучного інтелекту для кліматичного моделювання. У результаті створено модель, яка більш реалістично описує спостережувані погодні явища.

Ці можливості, ймовірно, будуть широко використані в моделюванні земного клімату, що може привести до точніших прогнозів, а в майбутньому – до розроблення методів кліматичної інженерії, здатних протистояти несприятливим для людства тенденціям у розвитку кліматичної системи.

Суть нової кліматичної моделі

Струминна течія (джет) пролягає на висоті 10 км і більше, а її швидкість може досягати 500 км/год. Вона бере участь у перенесенні тепла в меридіональному напрямку. Тобто, якщо розглядати Європу, то ця течія допомагає доносити тепло Гольфстріму далі на схід. Однак її траєкторія нерідко відхиляється від напрямку захід – схід: джет викривляється, приймаючи форму синусоїди.

З такими вигинами часто пов’язані аномальні погодні явища – наприклад, вторгнення арктичних холодів у низькі широти, як це відбувалося минулої зими в США, або формування антициклонів, через які вологі повітряні маси Атлантики не просуваються на схід, а в Східній Європі надовго встановлюється суха і спекотна погода.

У новій моделі вперше було взято до уваги поведінку озонового шару (висота близько 20–25 км). Згідно з моделлю озонова хімія підсилює ефект нагрівання стратосфери в полярних широтах, що впливає на траєкторію і потужність джета.

Дослідження показало, що зміни в поведінці джета частково викликані втратою арктичного крижаного покриву. Кліматологи вважають: якщо крижаний щит продовжить зменшуватися, то частота й інтенсивність екстремальних погодних явищ у помірних широтах збільшаться.

Також встановлено, що почастішання зимових холодних періодів у США, Європі та Азії не суперечить глобальному потеплінню – навпаки, «це частина антропогенних кліматичних змін».

Landlord раніше повідомляв про те, що аби захистити майбутній урожай від заморозків, які охопили Європу у квітні, французькі винороби розпалили тисячі вогнищ на своїх виноградниках.

Клімат

06 червня 2019 06:03

Прогноз погоди в Україні 6 червня 2019: температура повітря і ґрунту

Синоптик Наталка Діденко на своїй сторінці у Фейсбук повідомляє:
«6 червня в Україні знову – короткочасні дощі та грози, місцями сильні зливи, шквали та подекуди град. Вдень менша ймовірність дощів очікується на Лівобережжі – східні області, південний схід, частина центральних областей, тих, що ближче до сходу. Температура повітря в Україні передбачається у четвер +25+30 градусів, на сході та півдні місцями до +32 градусів, на Заході +23+27 градусів».

Читайте: В Україні назріла гостра потреба в підприємствах з утилізації відходів тваринництва – Ірина Паламар

За даними синоптичного віджету від компанії «Ерідон»
максимальна температура ҐРУНТУ сьогодні становитиме (°С):

Область Вранці
(00–08 год)
Ввечері
(16–24 год)
Житомирська +19 +25,3
Чернігівська +19,3 +29,1
Сумська +18,1 +27
Дніпропетровська +20,8 +25,6
Миколаївська +21 +25
Херсонська +21,3 +25
Одеська +21,8 +22,6
Львівська +16 +23,8
Чернівецька +17,8 +23,6
Рівненська +18,8 +24,3
Хмельницька +17,6 +23,3
Тернопільська +16,8 +22,8
Донецька +20,3 +26,1
Харківська +19,1 +26,6
Вінницька +17,8 +24,1
Полтавська +20,6 +26,6
Черкаська +20,6 +27,6

 

Прогноз від Укргідрометцентру

Landlord раніше повідомляв про те, що тільки 19% посівів сої в американських господарствах дали сходження станом на 2 червня, що стало найповільнішим рекордом від 1999 року. Для порівняння: середній показник за останні 10 років становить 56%, а минулорічний – 65%.

Клімат

Показати ще