Новини / Клімат / Логістика     01 вересня 2022 20:21

Через спеку судноплавство на Дунаї — під загрозою

Згідно з прогнозами погоди, протягом найближчих місяців покращення ситуації на Дунаї не відбудеться, і не тільки в Румунії, а по всій протяжності річки

Аномальна спека спровокувала обміління багатьох судноплавних річок у Європі. Серед них — і Дунай, яким, зокрема, Україна відправляє вантажі на експорт. Через посуху Дунай обмілів настільки, що місцеве судноплавство опинилося під загрозою – як вантажне, так і пасажирське, повідомляє usm.

За словами голови департаменту управління Нижнього Дунаю Ромео Соаре, ситуація на Дунаї — критична. Навігація наразі можлива, і адміністрація працює над поглибленням дна річки, щоб покращити її пропускну здатність.

У Зимниці, на румуно-болгарському кордоні, розробляють стратегію днопоглиблення, а також планують вирити новий водний шлях: роботи вже розпочали. На цій ділянці особливо проблематичним наразі є рух великих вантажних суден.

Читайте також: Україна та Молдова домовилися разом “рятувати” річку Дністер

Поступово ситуація на Нижньому Дунаї покращилася, зокрема прохідну осадку на ділянці біля румунської Хиршови вже збільшили до 2 метрів. Болгарський порт Русе деякий час був відрізаний від роботи через осадку у 1,3 м на вході — ділянку також поглибили до 2 метрів.

Але, згідно з прогнозами погоди, протягом найближчих місяців покращення ситуації на Дунаї не відбудеться, і не тільки в Румунії, а по всій протяжності річки. Тож тривалість робіт з днопоглиблення та прокладення нового водного шляху також невідома.

Нагадаємо, Сербія проводить днопоглиблювальні роботи на Дунаї, котрий обмілів через засуху. Судноплавне річище Дунаю зазвичай має ширину в кілька сотень метрів на ділянці поблизу сербського міста Нови Сад. Однак внаслідок посухи судноплавна частина ріки зменшилася до вузької смуги. Судна на цій ділянці зможуть ходити лише після днопоглиблення, тому що на деяких ділянках Дунаю глибина “лише по пояс”.

У Нідерландах, Німеччині та Чехії з’явились так звані голодні камені на тих ділянках річок, де рівень води опустився до рекордно низьких показників.

Через затяжну спеку і відсутність опадів на Дунаї склалася критична ситуація з рівнем води, навіть у порівнянні з попередніми періодами мілководдя. Через це після закриття навігації флот Українського Дунайського пароплавства зараз працює лише на нижній ділянці ріки.

За червень-липень притік у Дністровське водосховище зменшився з 56 до 30 куб. м/с, що є одним із найнижчих показників за останні майже 50 років.

Через обміління однієї з найбільших річок у Європі Рейну, порушились логістичні ланцюги постачання товарів. Рівень води у річці різко впав внаслідок рекордної спеки в Європі та відсутності опадів на континенті.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також